Queen ontmoet Angela Merkel voor de laatste keer
3 juli 2021 · 11:43
Update: 5 juni 2025 · 11:54
Koningin Elizabeth heeft voor de laatste keer een onderhoud gehad met de vertrekkend Duitse bondskanselier Angela Merkel. De Britse vorstin ontving haar op Windsor Castle voor een audiëntie.
Een opgewekte Elizabeth begroette Merkel hartelijk, zo is op beelden te zien. "Goed u weer te zien", aldus de koningin, die daarna wees op de aanwezige fotografen. "Hier staan de fotografen, ik ben er altijd van bewust dat ze een foto willen maken en geschiedenis willen schrijven."
Elizabeth vroeg Merkel vervolgens naar haar ontmoeting met premier Boris Johnson, eerder op de dag. De Duitse, die binnenkort na ruim zestien jaar afscheid als regeringsleider neemt, bevestigde dat deze op het landgoed Chequers plaatshad en dat ze een "prachtige dag" had gehad.
Merkel en Elizabeth zagen elkaar kort geleden nog. Half juni, bij de driedaagse top van de G7 in Cornwall, moest de bondskanselier nog hartelijk lachen om de vorstin. Tijdens een officieel fotomoment met de G7-leiders grapte ze: "Moeten we kijken alsof we het naar onze zin hebben?"
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
Dutch Grand Prix
Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Waarom heet Prinsjesdag eigenlijk Prinsjesdag?
Kijkersvraag
Waarom heet Prinsjesdag eigenlijk Prinsjesdag?
- Van haarband tot wijnrank: de diademen van koningin Rania
Juwelen uitgelicht
Van haarband tot wijnrank: de diademen van koningin Rania
- Het liefdesverhaal van prins Constantijn en prinses Laurentien
Het liefdesverhaal van prins Constantijn en prinses Laurentien