
Thaise koningin Suthida pakt haar biezen
10 september 2019 · 09:12| Leestijd:1 min
Update: 27 mei 2025 · 20:00
De Thaise koningin Suthida is uit Zwitserland vertrokken en verblijft nu in een luxehotel in Italië. Dat meldt maandag de in zaken van het Thaise koningshuis goed ingevoerde, en daarom in Thailand op de zwarte lijst geplaatste, journalist Andrew MacGregor Marshall.
Suthida trad eerder dit jaar plotseling in het huwelijk met koning Vajiralongkorn, die haar ook koningin maakte. Maar eind juli maakte de koning duidelijk dat Suthida niet de enige vrouw is in zijn leven door de aanwijzing van Sineenat Wongvajirapakdi als 'koninklijk gemalin'.
"Vernederend voor Suthida", aldus MacGregor Marshall. De koningin moest toekijken hoe Sineenat werd gezalfd en gedecoreerd. "Maar Suthida weet wat de gevolgen zijn als ze zich tegen de koning keert, dus accepteert ze haar lot in de wetenschap dat ze in elk geval in Thailand op dit moment nog koningin is."
De koning, die met zijn 'gemalin' doorgaans in Beieren verblijft, is inmiddels vier keer getrouwd. Zijn tweede echtgenote is uit Thailand verbannen en nummer drie heeft huisarrest.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
België 🇧🇪
Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
- Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Kerst 🎄
Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Lees ook
- Koning Willem-Alexander blikt in kersttoespraak terug op geboorte van zijn dochters
Kerst 🎄
Koning Willem-Alexander blikt in kersttoespraak terug op geboorte van zijn dochters
- Britse royals vieren Kerstmis op Sandringham na roerig jaar
Kerst 🎄
Britse royals vieren Kerstmis op Sandringham na roerig jaar





