Video: Een kijkje achter de schermen bij de stalmeester van de koning
20 september 2019 · 15:26| Leestijd:2 min
Update: 27 mei 2025 · 20:01
Routine wordt het nooit. Ook niet bij de 24e keer. Stalmeester Bert Wassenaar, de baas van het koninklijk vervoersdepartement, ziet Prinsjesdag en alles wat daarbij komt kijken nog altijd als het hoogtepunt van het jaar.
Dinsdag reed Wassenaar op schimmel Mitch opnieuw mee in de stoet van paleis Noordeinde naar het Binnenhof en terug. Hoewel hij zich meestal ophoudt in de buurt van het koningspaar, dat dit jaar voor de vierde keer werd vervoerd in de Glazen Koets, mag Wassenaar ook elders een kijkje gaan nemen als hij dat nodig vindt. Hij heeft immers de leiding over de stoet en moet zo nodig kunnen corrigeren.
Restauratie
Paardenliefhebber- en kenner Wassenaar heeft een omvangrijk takenpakket waartoe ook het toezicht houden op de restauratie van de Gouden Koets hoort. Hij hoopt die voor zijn pensionering weer door de straten van Den Haag te zien rijden. "Ik wil dat project natuurlijk afmaken." Eerder al werd de Glazen Koets gerestaureerd, zodat het koningspaar nog altijd op gepaste en traditionele wijze naar de Ridderzaal kan rijden.
Het volledige interview met Bert Wassenaar over zijn koninklijke werkzaamheden zie je zaterdagavond om 19.30 uur op NPO 2.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
- Zó gaat prins Constantijn vandaag zijn verjaardag vieren
Jarige prins 🎈
Zó gaat prins Constantijn vandaag zijn verjaardag vieren
Lees ook
- Hoeden koningin Mathilde en groothertogin Stéphanie waaien bijna af bij ontmoeting
🇧🇪🤝🇱🇺
Hoeden koningin Mathilde en groothertogin Stéphanie waaien bijna af bij ontmoeting
- Prinses Leonor en prinses Sofía samen met ouders bij concert
Spanje 🇪🇸
Prinses Leonor en prinses Sofía samen met ouders bij concert
- Koning Willem-Alexander 12,5 jaar op de troon en koning Charles en koningin Camilla in Vaticaanstad
Dit zie je in de uitzending
Koning Willem-Alexander 12,5 jaar op de troon en koning Charles en koningin Camilla in Vaticaanstad






