Albert viert nationale feestdag met familie
19 november 2016 · 14:58
Update: 27 mei 2025 · 18:35
De vorstelijke familie van Monaco heeft zaterdag de nationale feestdag gevierd. De dag begon in de kathedraal met een Te Deum, een katholieke dankdienst. Vervolgens reikte prins Albert II in het paleis lintjes uit en inspecteerde hij de erewacht.
Aansluitend verscheen Albert met zijn gezin, vrouw Charlène en de tweeling Jacques en Gabriella, op het balkon om de bevolking te begroeten. Jacques en Gabriella worden in december twee jaar oud. Vorig jaar waren ze ook van de partij op de nationale feestdag. Het was de derde keer dat ze op het balkon boven de eredeur van het paleis waren te zien. De tweeling werd op 7 januari 2015 voor het eerst door hun ouders aan het volk getoond.
Monaco staat elk jaar op 19 november stil bij de feestdag van de heilige Rainier, naar wie de vader van prins Albert II is vernoemd. Bij zijn troonsbestijging in 2005 besloot Albert die datum te behouden als nationale feestdag als eerbetoon aan zijn vader.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Wie is jouw favoriete buitenlandse royal? Praat erover met de gratis gesprekskaartjes van Blauw Bloed
Gesprekskaartjes
Wie is jouw favoriete buitenlandse royal? Praat erover met de gratis gesprekskaartjes van Blauw Bloed
- Deze 'traditie' op Prinsjesdag is je waarschijnlijk nog niet eerder opgevallen
Deze 'traditie' op Prinsjesdag is je waarschijnlijk nog niet eerder opgevallen