Van Belgische prinses naar Britse koningin: het verhaal achter de Belgian Blue Sapphire Tiara
vandaag · 09:00
Update: vandaag · 09:00
Veel koninklijke juwelen hebben een andere oorsprong dan het koningshuis waar zij vandaag de dag toebehoren. Dat is ook het geval bij de Belgian Blue Sapphire Tiara. Zoals de naam doet vermoeden is het van oorsprong een Belgisch juweel, tóch schittert het vandaag de dag op de hoofden van de Britse royals. In dit artikel lees je hoe dat kan.
Prinses Louise van België
De eerste drager van het juweel in de originele staat was prinses Louise van België (1858-1924). De oudste dochter van de latere koning Leopold II en koningin Marie Henriëtte droeg de saffieren met diamanten als een collier. Na haar ongelukkige huwelijk met haar achterneef, prins Filips van Saksen-Coburg en Gotha, kreeg Louise een slechte reputatie. Zo had ze een affaire, moest ze zich laten opnemen in een instelling en ze scheidde uiteindelijk van haar echtgenoot. De prinses raakte diep in de schulden en werd na haar escapades onterfd door haar vader. Het luxe hofleven kon Louise zich niet meer permitteren. Ze werd gewdongen om haar juwelen, waaronder het saffieren collier, te verkopen.
Lees verder onder de foto.
Van collier naar diadeem
We maken een sprong in de tijd naar 1963. In dat jaar werd het collier van prinses Louise uiteindelijk verkocht. Niemand minder dan koningin Elizabeth van het Verenigd Koninkrijk was de koper van het juweel. De koningin had op dat moment al saffieren juwelen in haar collectie, namelijk de King George VI Sapphires die ze als huwelijksgeschenk van haar vader had gekregen. Er ontbrak een diadeem in die parure, dus gaf Elizabeth de opdracht om van het collier van Louise een tiara te maken. Een nieuw diadeem voor de Britse royals was geboren.
Lees verder onder de foto's.
Na het overlijden van koningin Elizabeth in 2022, is ook koningin Camilla de saffieren parure gaan dragen.
Praat mee
💙Welk saffieren juweel vind jij het mooist?
Gratis inloggen
Super dat je jouw perspectief wil delen! Log in om je reactie te plaatsen.
Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.
Hulp nodig?
Check de veelgestelde vragen.
Beeld: ANP / Royal Collection Trust
Meest gelezen
- Prins Gabriël loopt mee tijdens defilé Nationale Feestdag in België
Prins Gabriël loopt mee tijdens defilé Nationale Feestdag in België
- Prins George viert zijn verjaardag met de traditionele verjaardagsfoto!
Prins George viert zijn verjaardag met de traditionele verjaardagsfoto!
- Prinses Marie Caroline van Liechtenstein maakt zich op voor zomerse bruiloft
Prinses Marie Caroline van Liechtenstein maakt zich op voor zomerse bruiloft
Lees ook
- Hier groeide het gezin van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven op
Hier groeide het gezin van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven op
- Van Belgische prinses naar Britse koningin: het verhaal achter de Belgian Blue Sapphire Tiara
Van Belgische prinses naar Britse koningin: het verhaal achter de Belgian Blue Sapphire Tiara
- Praat mee: is de term 'burgermeisje' of 'burgerman' nog van deze tijd?
Praat mee: is de term 'burgermeisje' of 'burgerman' nog van deze tijd?