Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Britse journalist verrast Thaise koning met vragen

2 november 2020 · 15:43

Update: 5 juni 2025 · 09:52

Thaise media hebben maandag met verbijstering gereageerd op de scoop van de Britse televisiejournalist Jonathan Miller die er zondag in slaagde koning Vajiralongkorn een tweetal vragen te stellen over de recente demonstraties in Thailand voor democratie en zelfs hervorming van de monarchie.

Koning Maha Vajiralongkorn en koningin Suthida begroeting koningshuis supporters buiten bij het paleis in Bangkok op 1 november.

De verbouwereerde koning weigerde aanvankelijk commentaar te geven, maar antwoordde vervolgens dat hij van alle Thai evenveel hield en dat Thailand het land van compromissen was.

Het was nog nooit voorgekomen dat de koning door media werd ondervraagd, laat staan over een politiek gevoelig onderwerp en dat hij antwoord gaf. Thaise media legden uit dat ze altijd op ruime afstand van de koninklijke familie worden gehouden en strenge instructies hebben. Zo moeten fotografen knielen en het hoofd nederig buigen wanneer de koning langsloopt, hetgeen het van dichtbij maken van foto's onmogelijk maakt. "Een Thaise verslaggever had dit nooit kunnen doen", aldus de Engelstalige nieuwssite Khaosod, "maar als buitenlander had Miller kennelijk wat meer ruimte."

Koning Maha Vajiralongkorn met koningin Suthida en prinses Sirivannavari Nariratana.

Volgens een lid van de Thaise televisieorganisatie die beelden van koninklijke optredens distribueert onder de verschillende televisiezenders, is er geen verbod op het stellen van vragen, maar is het wel een ongeschreven regel dit nimmer te doen. Koning Vajiralongkorn liep meteen weg van het team van Channel 4, maar gaf zijn dochter prinses Sirivannavari na een geanimeerd gesprek opdracht nog even naar de nieuwsploeg te gaan om hen te verzekeren dat de koninklijke familie "van alle Thai houdt." Ze voegde eraan toe dat Thailand heel vredig is.

Het Thaise koningspaar maakte zondagavond na een plechtigheid in het Grand Palace een wandeling door het speciaal daarvoor samengebrachte publiek toen de televisieploeg zijn kans greep om de koning aan te spreken.

youtube

De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen

Bekijk hieronder het eerste interview van de koning.

Bron: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalMaha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun
Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.