Cadeautje voor de nog lang niet jarige prinses Mary bekend!
14 december 2021 · 17:25
Update: 5 juni 2025 · 12:04
Ter ere van de vijftigste verjaardag van de Deense kroonprinses Mary op 5 februari wordt er binnenkort een nieuw kenniscentrum naar haar vernoemd. Dat maakte het Deense koningshuis dinsdag bekend.
Op 2 februari opent Mary het nieuwe Kroonprinses Mary Centrum, onderdeel van de universiteit van Kopenhagen. In dit centrum moet kennis worden verzameld die kan bijdragen aan het vinden van innovatieve oplossingen voor maatschappelijke problemen waarbij de mens centraal staat.
Naast dat het centrum naar de kroonprinses wordt vernoemd, zal Mary ook onderdeel zijn van de adviescommissie van het centrum. "Denemarken heeft een sterke traditie in het brengen van verandering door middel van breed partnerschap. Research is hierin een belangrijke speler", zegt ze in een verklaring van het hof.
Mary hoopt met het nieuwe centrum "de inzichten en methodes van de onderzoekers" beschikbaar te kunnen stellen voor mensen die belangrijke beslissingen moeten maken. Ook moet de kennis die er wordt opgedaan bijdragen aan het verzinnen van "innovatieve oplossingen die ons mensen en onze gemeenschap ten goede komen".
ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- Game, set en... koning! Frederik geniet van tennisspektakel in Londen
Game, set en... koning! Frederik geniet van tennisspektakel in Londen