Catherine heropent Londens kunstmuseum na maatregelen
20 mei 2021 · 11:35
Update: 5 juni 2025 · 11:01
Ver van huis hoefde Catherine, de hertogin van Cambridge niet te gaan voor dit bezoek: in Londen heropende ze het Victoria & Albert Museum nadat het een tijd dicht was geweest vanwege het coronavirus.
In het museum bekeek Catherine een tentoonstelling van kunstwerken over het boek Alice in Wonderland van Lewis Caroll. In het museum zijn zowel foto's, schilderijen als videokunst te zien die geïnspireerd zijn op dit beroemde werk. Daarnaast bezocht ze de Rafael-vleugel die net gerestaureerd is. Hier is een grote collectie schilderijen te zien van de Renaissance-schilder Rafaël. De stukken zijn geleend uit de collectie van koningin Elizabeth.
Catherine, de vrouw van de Britse prins William is beschermvrouwe van het museum. Ze studeerde zelf kunstgeschiedenis en is een echte liefhebber. Het Victoria & Albert museum werd in 1857 geopend door de vrouw naar wie het museum genoemd is: koningin Victoria. Het museum heeft een grote en zeer veelzijdige collectie, van oude tot moderne kunst en van manuscripten tot design.
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Kroonprinses Mette-Marit legt tijdelijk werkzaamheden neer
Noorse koningshuis
Kroonprinses Mette-Marit legt tijdelijk werkzaamheden neer
- Is dit jou al opgevallen aan Catherine’s ringen?
Juwelen
Is dit jou al opgevallen aan Catherine’s ringen?
- Blauw Bloed is er weer! Dit zie je deze week in de uitzending
Wil je zien
Blauw Bloed is er weer! Dit zie je deze week in de uitzending