
Na bijna twee weken nemen keizer Naruhito en keizerin Masako afscheid van Nederland en België
Staatsbezoek 🇧🇪-🇯🇵
Leestijd: 3 minDoor Jeanine van Nieuwkoop - Steenhoven

Staatsbezoek 🇧🇪-🇯🇵
Leestijd: 3 minDoor Jeanine van Nieuwkoop - Steenhoven
Na bijna twee weken in Nederland en België wordt vandaag de reis van het Japanse keizerlijk paar afgesloten. Dat doen keizer Naruhito en keizerin Masako op het Koninklijk Domein van Laken.
De koninklijke en keizerlijke familie hebben een bijzondere band met elkaar. Zo fungeerde koning Boudewijn als liefdeskoerier tussen toenmalig kroonprins Akihito en zijn geliefde Michiko. De Belgen en Japanners onderhouden die hechte band goed. Dat zagen we dit weekend al even toen prinses Elisabeth keizer Naruhito en keizerin Masako verwelkomde op de luchthaven en het hele gezin vervolgens op de foto ging.
Het programma wordt in alle rust afgesloten op het Koninklijk Domein in Laken. Ook koningin Mathilde en keizerin Masako sluiten hierbij aan. Het viertal bezoekt de Japanse Toren en de Koninklijke Serres. Na bijna twee weken in Nederland en België is het voor het keizerlijk paar tijd om afscheid te nemen en terug te keren naar Japan.
Lees verder onder de foto's.
Ook op deze dag verschijnen de koningin en keizerin in dezelfde kleurtinten. Op het Koninklijk Domein kiezen Mathilde en Masako voor pasteltinten: de Belgische koningin in het botergeel en Japanse keizerin in het appeltjesgroen.
De laatste dag van het staatsbezoek gaat verder zonder koningin Mathilde en keizerin Masako. Koning Filip en keizer Naruhito doen woensdag verschillende plekken in België aan. Ze beginnen bij het Kasteel van Namen, waar waterbeheer centraal staat. Vervolgens reizen de majesteiten door naar Leuven om te praten over de wetenschappelijke en technologische samenwerking tussen beide landen. In de Universiteitsbibliotheek van Leuven bewonderen Filip en Naruhito een aantal boeken die Japan na de Eerste Wereldoorlog aan België schonk.
Lees het verslag van de eerste dag onder de foto's.
Na een informele ontmoeting aan het begin van de reis op het Koninklijk Kasteel van Ciergnon, vervolgt het keizerlijk paar hun bezoek in het Kasteel van Laken. Op dinsdag start het staatsbezoek met veel ceremonieel op het Paleizenplein in Brussel. Daarna krijgen het Stadhuis en het Parlement keizerlijk bezoek van Naruhito.
Lees verder onder de foto's.
Dinsdag kiezen koningin Mathilde en keizerin Masako allebei voor een look in een roze tint. Mathilde draagt een koraalkleurige jurk met kleine bloemen langs de halslijn. Masako draagt een van haar klassieke, glanzende roze mantelpakjes.
Lees verder onder de foto's.
Het avondprogramma staat in het teken van glitter en glamour tijdens het staatsbanket. Bij deze feestelijke avond maken alle kinderen van koning Filip en koningin Mathilde hun opwachting. Prinses Elisabeth, prins Emmanuel en prinses Eléonore maken hun debuut bij het staatsbanket.
Beeld: ANP