Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Charles schudt handen van be­lang­stel­len­den bij Buckingham Palace

9 september 2022 · 15:35

Update: 28 november 2024 · 16:16

Koning Charles is vrijdagmiddag aangekomen bij Buckingham Palace. Volgens Sky News nam de Britse vorst de tijd om handen te schudden en mensen te begroeten die naar het paleis waren gekomen vanwege het overlijden van koningin Elizabeth.

Meerdere mensen zouden 'God save the king' hebben geroepen. Hij kreeg van een vrouw ook een kus op zijn wang. Ook bekeek de koning de vele bloemen die waren neergelegd.

Charles en zijn echtgenote Camilla vertrokken eerder op de dag uit Schotland. Ze waren donderdag naar Balmoral Castle gekomen om afscheid te nemen van Elizabeth. De koningin overleed donderdagmiddag op 96-jarige leeftijd.

De koning heeft op Buckingham Palace een audiëntie met de nieuwe Britse premier Liz Truss en het kabinet. Charles houdt daarna zijn eerste toespraak als koning. Die wordt om 19.00 uur, Nederlandse tijd, uitgezonden.

ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalCharles Philip Arthur George
Charles Philip Arthur George

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.