
Corgi's koningin Elizabeth krijgen nieuw baasje
12 september 2022 · 10:57| Leestijd:2 min
Update: 28 november 2024 · 16:16
Prins Andrew, de hertog van York, en zijn ex-vrouw Sarah Ferguson nemen de honden Muick en Sandy van koningin Elizabeth in huis. De corgi's waren eerder door Andrew aan zijn moeder cadeau gedaan, met de afspraak dat hij voor de hondjes zou gaan zorgen wanneer Elizabeth dat niet meer zou kunnen.
Om zijn moeder een beetje op te vrolijken vanwege de slechte gezondheid van haar man prins Philip had Andrew de puppy's Muick en Fergus aan Elizabeth cadeau gedaan. Elizabeth wilde echter geen nieuwe honden meer, omdat ze de dieren na haar dood niet wilde achterlaten. Andrew en Beatrice beloofden haar toen dat ze voor de corgi’s zouden zorgen wanneer haar iets zou overkomen.
Nadat Philip in april 2021 overleed, moest Elizabeth een maand later afscheid nemen van Fergus. De hond had hartklachten. Sandy werd zijn vervanger. De koningin was zeer gehecht aan de beestjes. Ook Sarah Ferguson had een goede band met de honden van Elizabeth, die ze vaak samen met haar uitliet.
In totaal laat de koningin vier honden achter. Ook Candy en Lissy zijn hun baasje verloren. Hun nieuwe thuis is nog onbekend. Een woordvoerder van de hertog van York heeft laten weten dat hij alleen Muick en Sandy in huis zal nemen.
De queen is altijd al dol geweest op honden, haar eerste hond was Susan die ze ontving voor haar 18e verjaardag in 1944.
Bij Buckingham Palace, waar het Britse volk bij elkaar komt om stil te staan bij het overlijden van hun koningin, komen veel baasjes bij elkaar met hun corgi's. Vele Britten raakte geïnspireerd door hun koningin met keuzes maken over wat voor ras hond ze kozen.
ANP
Meest gelezen
- Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
Staatsbezoek Suriname 🇸🇷
Koningin Máxima pakt voor de laatste keer uit in Suriname en doet dat op een speciale manier
- Zoete verrassing: koningin Máxima koopt lievelingskoekjes bij Argentijnse bakkerij in Amsterdam
Koninklijk snacken 🍪
Zoete verrassing: koningin Máxima koopt lievelingskoekjes bij Argentijnse bakkerij in Amsterdam
- Prinses Mabel geeft bijzonder interview over hoop: 'Het is een werkwoord met opgestroopte mouwen'
Aankondiging
Prinses Mabel geeft bijzonder interview over hoop: 'Het is een werkwoord met opgestroopte mouwen'
Lees ook
- Regeringslunch! Koningspaar en presidentieel paar Finland ontmoeten elkaar
Staatsbezoek Finland 🇫🇮
Regeringslunch! Koningspaar en presidentieel paar Finland ontmoeten elkaar
- Vogue: koningin Máxima een van de best geklede beroemdheden van 2025
Mode 👗
Vogue: koningin Máxima een van de best geklede beroemdheden van 2025
- Prinses Astrid niet meer op handelsmissie vanwege gezondheid, maar ze is niet 'ernstig ziek'
België 🇧🇪
Prinses Astrid niet meer op handelsmissie vanwege gezondheid, maar ze is niet 'ernstig ziek'





