Navigatie overslaan
NPO Start
Uitgelichte afbeelding

De Oranjes en Delfts Blauw

14 september 2016 · 11:43

Update: 27 mei 2025 · 18:33

Koningin Mary, de vrouw van koning stadhouder Willem III was dol op Delfts Blauwe vazen. In de zeventiende eeuw liet zij er een groot aantal maken om de tuin van Paleis Het Loo mee aan te kleden. Deze zomer maakten de Delfts Blauwe vazen hun rentree in de tuin van het paleis. Op basis van drie originele vazen van koningin Mary zijn vele nieuwe modellen gemaakt. Deze worden tot 23 oktober tentoongesteld op Het Loo!

De tentoonstelling ‘Blauw & Bont’ is tot 23 oktober te zien en werd in juni geopend door prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven. Zaterdag in Blauw Bloed alles over de Oranjes en hun liefde voor Delfts Blauw.

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalProf. mr. Pieter van Vollenhoven
Prof. mr. Pieter van Vollenhoven
Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalMargriet Francisca
Margriet Francisca

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.