
Felipe en Letizia openen museum na grote renovatie
25 februari 2021 · 14:16| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 11:12
De Spaanse koning Felipe en zijn vrouw Letizia hebben de Galería Helga de Alvear in Madrid na een grondige renovatie officieel geopend. In het museum zijn ruim 3000 kunstwerken te zien, waarvan het grootste deel is geschonken door de Duitse kunsthandelaar Helga de Alvear.
Het museum is met 5000 vierkante meter uitgebreid. Voor de renovatie was het museum in de Spaanse hoofdstad 3000 vierkante meter groot. Ook ligt er een tuin bij. Het nieuwe gebouw dingt mee naar de Mies van der Rohe Award, een belangrijke architectuurprijs.
Op foto's die door het Spaanse koningshuis zijn gedeeld is te zien hoe de Spaanse koning en koningin een rondleiding krijgen door het museum. Ze bekijken verschillende kunstwerken en dragen allebei een mondkapje.
De 85-jarige Helga de Alvear verzamelde door de jaren heen veel kunst, met name van Spaanse en ook internationale kunstenaars. Binnen de kunstwereld oogst ze veel lof. Ze kreeg ook meerdere onderscheidingen, waaronder de Medal of Extremadura in 2007.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Op een rij: alles wat we tot nu toe weten over de situatie met Andrew
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Op een rij: alles wat we tot nu toe weten over de situatie met Andrew
- Waarom waren al deze royals in Egypte dit weekend?
Nieuws
Waarom waren al deze royals in Egypte dit weekend?
- Prinses Ingrid Alexandra vindt het "moeilijk om ver weg te zijn" vanwege haar moeders gezondheid
Interview
Prinses Ingrid Alexandra vindt het "moeilijk om ver weg te zijn" vanwege haar moeders gezondheid






