Felipe opent het nieuwe gerechtelijk jaar
7 september 2020 · 16:45
Update: 2 juni 2025 · 10:19
Koning Felipe van Spanje heeft vandaag het nieuwe gerechtelijk jaar geopend. Dit gebeurde op het Paleis van Justitie in Madrid, waar ook het Hooggerechtshof zitting heeft. tijdens de ceremonie droeg iedereen een mondmasker.
De koning werd bij aankomst in de zittingszaal met applaus begroet. Na het openen van de bijeenkomst luisterde de koning onder meer naar toespraken van opperrechter Carlos Lesmes en procureur-generaal van staat, Dolores Delgado.
Die gaven onder meer een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen in de rechtsstaat, bij rechtbanken en justitie. Vanwege de coronamaatregelen was het aantal aanwezigen beperkt en werd na afloop afgezien van het traditionele wijndrinken, waarbij altijd word getoost op een goed verloop van het komende jaar.
Lees verder na de foto's.
Felipe ontving afgelopen vrijdag van procureur-generaal Delgado al het jaarverslag. Volgens Spaanse media was dat voor de koning een ongemakkelijke ontmoeting omdat het Delgado was die eerder dit jaar een onderzoek instelde naar Felipe's vader Juan Carlos. Dat onderzoek moet vaststellen of Juan Carlos misdaden heeft begaan na de troonwisseling in juni 2014.
Bron: ANP

Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
Mode
De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
- Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
- Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse
Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse