Koning Filip en koningin Mathilde maken romantische wandeling door Parijs
16 oktober 2024 · 14:00
Update: 16 oktober 2024 · 14:30
Dinsdag ging het staatsbezoek van België aan Frankrijk verder mét onder andere een romantische wandeling door het centrum van Parijs. In de avond was er een contraprestatie waar koningin Mathilde een glinsterende outfit voor aantrok.
Tussen de afspraken door, maakten koning Filip en koningin Mathilde van België de tijd om samen door het centrum van Parijs te wandelen. De stad kent een rijke historie, en net als de toeristen kon het koningspaar het niet laten om met de Eiffeltoren op de achtergond op de foto te gaan. Het Belgische hof deelt een video van de romantische wandeling door Parijs op social media.
Lees verder onder de video.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Cultureel programma
Overdag werd er veel aandacht besteed aan cultuur. België en Frankrijk zijn op cultureel vlak nauw met elkaar verbonden. Zo wonen en werken verschillende Belgen in de Franse creatieve en culturele sector. Koning Filip en koningin Mathilde gingen in de middag met enkelen van hen in gesprek en kregen ook een rondleiding door het stadhuis van Parijs.
Lees verder onder de foto.
Contraprestatie
Dinsdagavond was het tijd voor de contraprestatie die werd georganiseerd door het Belgische koningspaar. Hun zoon Gabriël was maandagavond bij het staatsbanket, maar liet gisterenavond verstek gaan. Het koningspaar bedankte de Franse autoriteiten voor hun gastvrijheid met een 100% Belgische receptie in het Centre Pompidou! Op het programma stond: jazz, surrealisme, Belgisch lekkers en een ontmoeting met de Belgische gemeenschap in Frankrijk. Koningin Mathilde droeg voor de gelegenheid een glinsterende avondjurk met zilveren accessoires. En wat denk je, hoort deze in het rijtje met mooiste galajurken van de koningin?
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Beeld: ANP / Instagram @thebelgianroyalpalace
Meest gelezen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Lekker kijken: de mooiste foto's van Prinsjesdag
Prinsjesdag
Lekker kijken: de mooiste foto's van Prinsjesdag
- Koninklijke familie sluit Prinsjesdag af op balkon Paleis Noordeinde
Prinsjesdag 2025
Koninklijke familie sluit Prinsjesdag af op balkon Paleis Noordeinde
- Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025
Mode
Dít dragen de koningin en prinsessen op Prinsjesdag 2025