Foto's: Dit keizerlijk paar is 60 jaar getrouwd
10 april 2019 · 10:00
Update: 27 mei 2025 · 19:13
Een bijzondere mijlpaal! De Japanse keizer Akihito en keizerin Michiko vieren woensdag hun 60-jarig huwelijk. Het is hun laatste huwelijksjubileum als keizerlijk paar, want op 30 april abdiceert keizer Akihito om het stokje over te geven aan zijn zoon kroonprins Naruhito.
Het is 19 augustus 1956 als de jonge Akihito meedoet aan een tenniswedstrijd op het resort Karuizawa. Ze spelen in gemixte teams, met mannen en vrouwen. In de tegenpartij treft hij een zekere Michiko Shoda. Het blijkt de liefde van zijn leven te zijn.
De romance bloeit op, maar wel in het diepste geheim omdat Michiko een burgermeisje is. Het zou een schande betekenen. Akihito en Michiko kunnen elkaar daarom niet ontmoeten. Daarom bellen ze veel in die tijd. Soms belt Akihito zijn geliefde wel 10 keer op per dag!
Akihito zet door en wil met haar trouwen. Het huwelijk in 1959 betekent een breuk met een eeuwenoude traditie.
Voordat er getrouwd kan worden, moet eerst de verloving plaatsvinden. Een kamenier van de keizer komt thuis bij de familie van Michiko om de traditionele cadeaus te overhandigen: vissen, flessen saké en zijde.
Het bruidspaar trouwt eerst volgens de Japanse traditie: Michiko draagt het klassieke juni-hitoe, een gewaad van zijde. Akihito draagt een oranje kledingstuk. Een verwijzing naar de zon en een kledingstuk dat alleen gedragen mag worden door de kroonprins. De huwelijksceremonie vindt plaats in een tempel op het terrein van het Koninklijk Paleis in Tokio.
Na de ceremonie gaan ze langs bij de keizer en keizerin, die volgens de traditie niet aanwezig zijn bij de huwelijksceremonie. Inmiddels hebben ze zich omgekleed naar een westerse outfit. Na het bezoek gaan ze met een koets door de straten van Tokio. Het doet denken aan een rit zoals Harry en Meghan door Windsor maakten na hun huwelijk.
Het paar krijgt drie kinderen: kroonprins Naruhito (1960), prins Akishino (1965) en prinses Sayako (1969). En weet je wat het mooist is aan het huwelijk van de keizer en keizerin? Dat ze op hoge leeftijd net als in 1956 nog steeds dol zijn op tennis!
Foto's: ANP
Meest gelezen
- Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
Kijk mee: koning Willem-Alexander, prinses Mabel en gravin Luana op het IJ tijdens SAIL
- Verrassing! Déze prins en prinses zijn in het geheim ouders geworden van hun tweede kindje
Verrassing! Déze prins en prinses zijn in het geheim ouders geworden van hun tweede kindje
- Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
Aan de andere kant van de wereld: hoe is het contact tussen koningin Máxima en haar familie?
Lees ook
- Prinses Beatrix verrast bezoekers SAIL Amsterdam op vertrouwde Groene Draeck
Prinses Beatrix verrast bezoekers SAIL Amsterdam op vertrouwde Groene Draeck
- Koninklijke zussen Beatrix en Margriet hadden allebei een avondje uit
Koninklijke zussen Beatrix en Margriet hadden allebei een avondje uit
- Familietragedie schuilt achter zwemmissie prinses Charlène: "De pijn is onvoorstelbaar"
Familietragedie schuilt achter zwemmissie prinses Charlène: "De pijn is onvoorstelbaar"