
Haakon:"Door de pandemie is gendergelijkheid achteruit gegaan"
4 maart 2021 · 10:35| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 11:14
Kroonprins-regent Haakon van Noorwegen heeft woensdag de oproep gedaan om meer te doen voor gendergelijkheid. Hij deed dat in de openingstoespraak op de nationale conferentie voor gendergelijkheid. Daarin stond Haakon stil bij de invloed van de coronacrisis.
In zijn toespraak zei Haakon dat het voor de crisis heel goed ging, maar dat de wereld door de pandemie achteruit is gegaan en ook de situatie van meisjes en vrouwen is verslechterd. Volgens Haakon is het belangrijk om zo snel mogelijk weer de draad op te pakken. "We waren zo ver gekomen. We kunnen het ons niet veroorloven al deze vorderingen te verliezen. We moeten erop voortbouwen - samen", aldus Haakon.
"Ondanks dat er tot nu toe veel goed werk is verzet, hebben we wereldwijd een grote klus voor de boeg die niet kan wachten", zei Haakon. "Omdat we doelen hebben gesteld die we in 2030 zullen bereiken." Daarmee bedoelde Haakon de duurzame ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties. Gendergelijkheid behoort ook tot die doelen.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Noorse kroonprinses Mette-Marit zal een longtransplantatie nodig hebben
Noorwegen 🇳🇴
Noorse kroonprinses Mette-Marit zal een longtransplantatie nodig hebben
- De Belgische prinses die keizerin had moeten worden: Stefanie
Historie
De Belgische prinses die keizerin had moeten worden: Stefanie
- Hoe prinses Mabel in de donkerste dagen van haar leven hoop bleef houden
Kefah en de wijzen
Hoe prinses Mabel in de donkerste dagen van haar leven hoop bleef houden
Lees ook
- Gelukkig nieuwjaar! Wat is jouw nieuwjaarswens voor de royals?
Oud en nieuw 🎆
Gelukkig nieuwjaar! Wat is jouw nieuwjaarswens voor de royals?
- Déze 15 nieuwe jurken droeg koningin Máxima in 2025
Mode 👗
Déze 15 nieuwe jurken droeg koningin Máxima in 2025
- Terugblik: dit waren de meest memorabele momenten van de royals in 2025
Oud en nieuw 🎆
Terugblik: dit waren de meest memorabele momenten van de royals in 2025





