Kroonprinses Victoria emotioneel bij herdenkingsplek Örebro
10 februari 2025 · 14:00
Update: 10 februari 2025 · 15:55
In de aanwezigheid van kroonprinses Victoria en prins Daniel vond zondagochtend een herdenkingsdienst plaats in Örebro. Daar vond vorige week dinsdag een dodelijke schietpartij plaats. Bij de herdenkingsplek voor de slachtoffers raakte Victoria zichtbaar geëmotioneerd.
Afgelopen woensdag, een dag na de dodelijke schietpartij, brachten koning Carl Gustaf en koningin Silvia een bezoek aan de herdenkingsplek en woonden een herdenkingsdienst bij. Er kwamen vorige week elf mensen om het leven bij de schietpartij op de Risbergska school, een plek voor volwassenenonderwijs.
Emotioneel bezoek
Op zondagochtend woonden kroonprinses Victoria en prins Daniel een mis bij in de Längbrokerk, vlakbij de Risbergska school in Örebro. De aartsbisschop preekte en gemeenteleden verzorgden de muziek. Na de dienst ging het echtpaar samen met de aartsbisschop naar de herdenkingsplek waar vele kaarsen zijn aangestoken. Samen legden zij daar bloemen neer. Op de beelden is te zien dat Victoria emotioneel werd op die plek.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Lees ook
- Britse royals verwelkomen president Trump in Windsor
Staatsbezoek
Britse royals verwelkomen president Trump in Windsor
- Dít vertellen prinses Märtha Louise en Durek Verrett over de Noorse royals in hun documentaire
Rebel Royals
Dít vertellen prinses Märtha Louise en Durek Verrett over de Noorse royals in hun documentaire
- Veel Britse royals aanwezig bij uitvaart hertogin van Kent
Rouw
Veel Britse royals aanwezig bij uitvaart hertogin van Kent