Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start

Hoor en zie: koning op de radio

17 december 2019 · 14:03

Update: 2 juni 2025 · 08:41

De bewoners van Huis ten Bosch zijn dol op Queen. Niet alleen koning Willem-Alexander en koningin Máxima, maar ook hun dochters luisteren graag naar Queen, vertelde de koning dinsdag tijdens een werkbezoek aan de NPO, waar alles in gereedheid wordt gebracht voor de Top 2000 op Radio 2.

Bekijk hierboven het hele radio-interview met koning Willem-Alexander.

Willem-Alexander is opgegroeid met Hilversum 3 op de radio, maar tijdens zijn studie zette hij klassieke muziek op. Om zich beter te kunnen concentreren en zich af te sluiten van de buitenwereld, legde hij uit aan zendermanager Simone Meijer van Radio 4.

Verzuiling

De koning beschikt over een sterk geheugen, zo bleek. Hij wist nog precies op welke dagen van de week de verschillende omroepen uitzending hadden. "Vroeger had je de AVRO op maandag en de VARA op dinsdag en de NCRV op woensdag. En Frits Spits was de enige die elke dag te horen was met de Avondspits", zei de koning aan tafel waar Spits ook zelf meesprak over de geschiedenis en de toekomst van radio. De koning noemde het 'geestig' dat de omroepen in het publieke bestel nog steeds doen herinneren aan de verzuiling uit de jaren 50 en 60.

Podcasts

Voor podcasts neemt de koning geen tijd, bekende hij in gesprek met podcastmaker en Radio 2-presentator Ruud de Wild. Die duren te lang, vindt de koning die na alle enthousiaste verhalen over podcasts mogelijk toch een paar gaat luisteren.

De koning bezocht dinsdag de studio's van Radio 1, 2, 3FM, 4 en 5.

Bron: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalWillem-Alexander Claus George Ferdinand
Willem-Alexander Claus George Ferdinand

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.