Kijktip: Tv-serie over 'nieuwe' koninginnen van Europa
23 augustus 2019 · 15:26
Update: 27 mei 2025 · 19:43
De Duitse ZDF zendt zaterdagavond de eerste aflevering uit in een korte reeks over de 'nieuwe' koninginnen van Europa. In het drieluik 'Beroep: Koningin!' komen achtereenvolgens de Spaanse koningin Letizia, koningin Mathilde van België en koningin Máxima aan bod. De ZDF heeft ze alle drie op verschillende manieren bij hun werkzaamheden in binnen- en buitenland gevolgd.
Volgens de programmamakers toonde koningin Letizia zich zeer betrokken bij hun werk. Niet zo vreemd misschien in de wetenschap dat Letizia voor haar huwelijk met de Spaanse troonopvolger zelf televisiejournalist en presentator was. De Duitsers mochten als eersten in haar kantoor filmen, maar een interview zat er niet in. Dat was anders bij Mathilde en Máxima, bij wie de huisregels wel een gesprek met de televisieploeg toestonden.
Letizia is veel minder koel en kil dan de Spaanse media haar afschilderen, zo stelt documentairemaker Julia Melchior. Maar anders dan haar schoonmoeder koningin Sofia is Letizia eerder een manager dan een 'landsmoeder'. Ze bereidt haar werkzaamheden zeer nauwkeurig voor en heeft echt oog voor de mensen die zij ontmoet, zo stelde de ZDF onder meer vast bij een reis naar Mozambique.
De Duitsers zijn ook met de koninginnen Mathilde en Máxima op reis geweest. De Belgische koningin werd gevolgd tijdens een staatsbezoek met haar man koning Filip aan Zuid-Korea en Máxima bij haar recente VN-reis naar Bangladesh.
De uitzending 'Beruf: Köningin!' over Letizia is zaterdagavond om 19.25 uur bij de ZDF, het tweede Duitse televisiekanaal, te zien. De aflevering over koningin Mathilde volgt een week later, op zaterdag 31 augutus. Koningin Máxima sluit de reeks af op zaterdag 7 september.
Bron: ANP

Meest gelezen
- Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
- Gravin Leonore 19 jaar! Wie is de jongste dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien?
Gravin Leonore 19 jaar! Wie is de jongste dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien?
- Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Staatsbezoek
Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Lees ook
- Prins Louis kan niet stoppen met zwaaien tijdens Trooping the Colour
Prins Louis kan niet stoppen met zwaaien tijdens Trooping the Colour
- Als twee druppels water: Catherine en Charlotte matchen tijdens Trooping the Colour
Als twee druppels water: Catherine en Charlotte matchen tijdens Trooping the Colour
- Zien: Britse royals vieren Trooping the Colour in Londen
Zien: Britse royals vieren Trooping the Colour in Londen