Koning bezoekt rampplek treinongeluk Voorschoten
4 april 2023 · 11:28
Update: 28 november 2024 · 14:01
Koning Willem-Alexander is dinsdagochtend aangekomen bij de plek van het treinongeluk in Voorschoten. Daar botste dinsdagnacht een passagierstrein op een bouwkraan. Er viel zeker een dode en tientallen mensen raakten gewond.
De koning sprak in een calamiteitencontainer korte tijd met de burgemeester van Voorschoten en hulpverleners over het ongeluk. Daarna liep hij langs het spoor om met eigen ogen het treinwrak te zien.
De koning vindt dat de hulpverleners "fantastisch" werk hebben verricht. "Ik ben ongelooflijk blij om te zien hoe snel alle gewonden naar ziekenhuizen zijn gebracht. Ik denk dat we iedereen dankbaar mogen zijn dat ze midden in de nacht paraat stonden."
Volgens Willem-Alexander had het ongeluk "veel erger kunnen aflopen". Ook riep hij op experts hun werk te laten doen en niet te speculeren over wie er schuldig is aan de treinbotsing.
Bekijk hier een video van het moment.
Verklaring
Eerder vandaag lieten koning Willem-Alexander en koningin Máxima weten mee te leven met de slachtoffers van het treinongeluk dat dinsdagochtend vroeg plaatsvond. Het koningspaar laat via sociale media weten in gedachten bij de slachtoffers te zijn.
"Met onze gedachten zijn wij bij de slachtoffers van het treinongeluk bij Voorschoten en hun familie", schrijven de koning en de koningin. "Velen verkeren nu in angst en onzekerheid. Wij leven intens met hen allen mee."
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
ANP
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
Mode
De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
- Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
- Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse
Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse