
Koning Willem-Alexander speelt Escape Game met jongeren in Houten
24 februari 2025 · 15:30| Leestijd:2 min
Update: 24 februari 2025 · 15:55
Koning Willem-Alexander – die op maandag doorgaans vergadert met de minister-president en adviseurs – is deze middag in Houten. Daar bezoekt de koning stichting Kamers met Aandacht waar hij een speciaal spel speelt om te begrijpen tegen welke problemen jongeren aanlopen die dakloos dreigen te raken.
De stichting Kamers met Aandacht ondersteunt jongeren tussen de 18 en 23 jaar zonder sociaal vangnet, die risico lopen op dakloosheid, bij het vinden van een woonruimte bij particulieren. Zo kunnen de jongeren zich focussen op een opleiding of werk, in plaats van zich zorgen te maken om een slaapplek.
Kastje naar de muur
Het huisvestingsproces voor jongeren verloopt vaak moeizaam waarbij ze vaak van het kastje naar de muur worden gestuurd. Na een presentatie over de stichting, neemt de fanatieke koning deel aan de Escape Game 'Thuis' waarin die hobbels inzichtelijk worden gemaakt. Samen met een team van jongeren moet de koning in het fictieve spel een woonruimte vinden voor een dakloos meisje. Als onderdeel worden moeilijke telefoongesprekken gevoerd met de gemeente en vinden ze een rekeningoverzicht. Het team van Willem-Alexander legt – net zoals dat jongeren in echt vaak doen – opzij. Vaak gebeurt dit vanuit blinde paniek, want net als iedereen wordt vaak eerste de makkelijke en dan pas de moeilijke post geopend.
Na veertig minuten is het gelukt: het team van de koning wint en heeft een geschikte woonruimte gevonden.
Lees verder onder de foto's.
Koninklijk bezoek
Het is niet de eerste keer dat de stichting kan rekenen op koninklijk bezoek. In 2021 bracht koningin Máxima een online werkbezoek. Dat is niet voor niets: Kamers met Aandacht heeft onlangs deelgenomen aan het Oranje Fonds Groeiprogramma, waar het koningspaar beschermpaar van is.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
Lees ook
- Video: kijk mee naar het koperen jubileum van koning Willem-Alexander
12,5 jaar koning Willem-Alexander
Video: kijk mee naar het koperen jubileum van koning Willem-Alexander
- Wat zou jij koning Willem-Alexander meegeven voor de komende 12,5 jaar?
Praat mee
Wat zou jij koning Willem-Alexander meegeven voor de komende 12,5 jaar?
- Een eigen stempel op de troon: hoe Willem-Alexander zijn koningschap anders invult
12,5 jaar koning Willem-Alexander 🇳🇱
Een eigen stempel op de troon: hoe Willem-Alexander zijn koningschap anders invult







