Koning naar vers geopend Fotomuseum Rotterdam
9 juni 2021 · 17:00
Update: 5 juni 2025 · 11:52
Willem-Alexander heeft woensdagmiddag een bezoek aan het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam gebracht. Daar ging de koning de nieuwe Eregalerij van de Nederlandse fotografie voor het eerst bekijken.
De vorst zou de Eregalerij eigenlijk zelf geopend hebben in januari, maar die ceremonie kon vanwege de coronasluiting van het museum niet doorgaan. Nu musea weer open zijn, ging Willem-Alexander alsnog langs. Hij werd tijdens zijn bezoek bijgepraat over de ontwikkelingen in de Nederlandse fotografie en over de totstandkoming van de nieuwe galerij.
Ook sprak de koning met fotografen en nabestaanden van fotografen van wie werk is opgenomen in de galerij. Hij ging daarnaast in gesprek met leden van de selectiecommissie en medewerkers over hun werk bij het Nederlands Fotomuseum. Zo heeft de commissie de keuze voor de foto's in de Eregalerij onder meer gemaakt op basis van artistieke en maatschappelijke relevantie, vernieuwing en meerstemmigheid. De Eregalerij bevat één lege lijst, opdat bezoekers zelf de ontbrekende foto invullen.
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
Mode
De geliefde look van Catherine: 5x de mooiste capejurken
- Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
Iedereen heeft het over dít detail van de nieuwe familiefoto van de Oranjes
- Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse
Terug in de tijd: prins Claus loopt de Nijmeegse Vierdaagse