Koningin Margrethe ruilt na 25 jaar haar hofjurk in
3 januari 2023 · 22:23
Update: 28 november 2024 · 17:50
De Deense koningin Margrethe heeft dinsdag voor het eerst sinds de coronapandemie weer veel gasten verwelkomd tijdens de traditionele nieuwjaarsontvangst voor het corps diplomatique. In 2021 en 2022 gingen de recepties in de eerste week van januari niet door vanwege de coronamaatregelen.
De vorstin draagt bij de nieuwjaarsontvangst altijd een zogenoemde hofjurk, en dat was voor het eerst in 25 jaar een rood exemplaar. Het Deense hof laat weten dat de nieuwe jurk de vervanger is voor de eerdere donkerblauwe jurk, die de koningin 25 jaar geleden kreeg. De 82-jarige Margrethe ontving de rode jurk ter ere van haar 50-jarig regeringsjubileum vorig jaar.
Ook kroonprins Frederik en kroonprinses Mary gaven dinsdag acte de présence.
Lees verder onder de foto's.
Zondag vond al een nieuwjaarsbanket op het paleis in Kopenhagen plaats. De Deense koningin organiseerde traditiegetrouw op de eerste dag van het jaar een banket voor leden van de koninklijke familie, afgevaardigden van de regering, personeelsleden en andere hoogwaardigheidsbekleders.
ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
- Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
- Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025
Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025