
Kwetsbaar werkbezoek voor koningin Máxima aan Enik Recovery College in Utrecht
Enik Recovery College
vandaag · 14:30| Leestijd:3 min
Update: vandaag · 14:30
Koningin Máxima was donderdagmiddag in Utrecht bij het Enik Recovery College. Daar ontmoette ze mensen wiens leven ontwricht is door psychische problemen of verslavingen en op de academie daarvan herstellen. Het was een kwetsbaar bezoek, waar ruimte was voor gesprek.
De koningin keek mee bij een van de workshops waar deelnemers zich bewust worden van wat hen bezighoudt door te doen, zonder hier een oordeel over te hebben. De workshop heet 'Schilderen op gevoel'. Een van de begeleiders legde aan koningin Máxima uit dat ze beginnen met een korte meditatie zodat de deelnemers bij hun gevoel kunnen komen. "Het gaat er niet om dat het mooi wordt, maar om het gevoel dat loskomt." "Het proces", vulde de koningin aan. Eén van de kwetsbaren legde uit over hoe ze door middel van de meditatie in contact komt met haar innerlijke kompas. "Het klinkt makkelijk, maar dat is het niet", vertelde ze. Hierop antwoordde de koningin: "Hoe vaker je het doet, hoe makkelijker het wordt."
Lees verder onder de foto.
Mediteren op haar eigen manier
De koningin kreeg hierna de vraag of zij zelf ook weleens mediteert. "Op mijn eigen manier wel, absoluut. Maar ik denk dat er niet één manier is om te mediteren. Om naar jezelf te luisteren en toch echt iets te kalmeren. Je hebt ook heel veel doelen waarom je zou mediteren." Het was een kwetsbaar bezoek, media werd door de koningin verzocht om bepaalde gesprekken niet te registreren zodat de deelnemers van de workshops zich veiliger voelden. Ze nam op het eind ook nog een kijkje in de keuken om de koekenbakkers een compliment te geven. "Ze waren echt moeilijk te weerstaan", zei ze grappend.
Laat het weten
Heb jij weleens gemediteerd?
Mode
Een nieuwe lichtblauwe blouse van Natan, dit kledingstuk introduceerde koningin Máxima donderdag in Utrecht. Deze paarde ze met een grijze pantalon en haar grijze Chanel-tas.
Lees verder onder de foto's.
Over Enik Recovery College
Het Enik Recovery College is een herstelacademie voor mensen die persoonlijk ervaring hebben met ontwrichting door een psychische kwetsbaarheid of verslaving, en die willen werken aan hun verdere herstel. Ze worden onder andere begeleidt door ervaringsdeskundigen op workshops, retreats en herstelwerkgroepen. Er zijn zeven locaties waar Utrecht er één van is.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Koningin Máxima open over mentale gezondheid: "Het hoort bij het leven"
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
- Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Kwetsbaar werkbezoek voor koningin Máxima aan Enik Recovery College in Utrecht
Enik Recovery College
Kwetsbaar werkbezoek voor koningin Máxima aan Enik Recovery College in Utrecht
- Gevallen koningshuizen: hoe de Italiaanse monarchie na 85 jaar ophield te bestaan
Historie
Gevallen koningshuizen: hoe de Italiaanse monarchie na 85 jaar ophield te bestaan
- Golvende krullen en een pareldiadeem: koningin Letizia pakt uit tijdens staatsbanket
Spanje 🇪🇸
Golvende krullen en een pareldiadeem: koningin Letizia pakt uit tijdens staatsbanket









