Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Koningin Máxima verschijnt in jurk van Jan Taminiau bij staatsbanket

7 maart 2023 · 20:49

Update: 7 maart 2023 · 21:23

Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima waren dinsdagavond bij het staatsbanket in Slowakije. De koning sprak hier onder andere over Peter R. de Vries en de impact die zijn dood had op Nederland. De koningin verscheen in een jurk van ontwerper Jan Taminiau.

De koning sprak onder meer president Zuzana Čaputová toe en benoemde hoe zij het opneemt voor mensenrechten, weerbaarheid tegen desinformatie en het veilig laten voelen van de Slowaakse burgers. "Welke culturele achtergrond je ook hebt. Wat je seksuele oriëntatie ook is. En welk beroep je ook uitoefent. Helaas is dit niet vanzelfsprekend."

Een voorbeeld voor Slowakije was de moord op journalist Ján Kuciak en zijn verloofde in 2018. "Net zo groot was de schok in Nederland na de moord op Peter R. de Vries in Amsterdam, drie jaar later. De strijd tegen ondermijnend geweld verbindt ons. Wij werken heel graag samen met uw land om journalisten een veilige werkomgeving te bieden." Ook stond de koning stil bij Internationale Vrouwendag op 8 maart. "Aan de vooravond van Internationale Vrouwendag markeer ik ook graag uw inzet voor gendergelijkheid. Alle burgers verdienen een omgeving waarin ze niet bang hoeven te zijn voor agressie en geweld en bovendien hun talenten ten volle kunnen ontplooien."

Outfit 

Koningin Máxima verscheen dinsdag in een bekende japon aan het staatsbanket in Slowakije. Het groene kanten exemplaar is van de door Máxima geliefde ontwerper Jan Taminiau.

Eerder droeg Máxima de japon al tijdens het staatsbezoek aan Portugal in 2017. Volgens Josine Droogendijk, van het blog Modekoningin Máxima, had de koningin de japon ook aan tijdens de bruiloft van vriendin Marianna Goulandris in Londen. De koningin droeg verder een diadeem met smaragden, dat koningin Wilhelmina op haar 16e als kerstcadeau kreeg.

ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalWillem-Alexander Claus George Ferdinand
Willem-Alexander Claus George Ferdinand
Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalMáxima Zorreguieta Cerruti
Máxima Zorreguieta Cerruti

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.