Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Hoog bezoek voor koning Willem-Alexander en koningin Máxima

24 juni 2024 · 12:30

Update: 28 november 2024 · 13:26

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima ontvangen vandaag Tamim bin Hamad al-Thani, de emir van Qatar. Samen met zijn vrouw wordt hij door het koningspaar verwelkomd op Paleis Noordeinde in Den Haag. Lees en zie hieronder meer.

Koningspaar ontvangt emir van Qatar

Direct na het weekend staat er voor koning Willem-Alexander en koningin Máxima een officiële ontvangst op de agenda. Tamim bin Hamad al-Thani, emir van Qatar, en zijn vrouw Jawaher zijn maandag namelijk op bezoek in Nederland. Naast diverse andere verplichtingen heeft het paar dus ook een afspraak op Paleis Noordeinde in Den Haag. Om 12:00 uur wordt er een welkomstceremonie gehouden. Na de plechtigheid gaan het koningspaar, de emir en zijn vrouw naar binnen voor een lunch en toespraken.

Lees verder onder de beelden.

De welkomstceremonie wordt gehouden aan de voorzijde van Paleis Noordeinde.
Koning Willem-Alexander en de emir inspecteren de erewacht.
instagram

De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen
In de Balkonkamer van Paleis Noordeinde wordt geposeerd voor een foto.
Koningin Máxima tijdens de lunch.
Koning Willem-Alexander houdt een toespraak.

Banden met Qatar

Het doel van dit officiële bezoek is om de goede banden tussen Nederland en Qatar te onderhouden. De landen werken nauw samen op het gebied "van duurzame energie, het duurzaam verbouwen van eigen voedsel en de digitalisering van de samenleving" zo meldt de Rijksvoorlichtingsdienst. In 2013 was Moza bint Nasser, de moeder van de huidige emir, bij de inhuldiging van koning Willem-Alexander. Vier jaar later was ze nog eens in Nederland, en ging ze op pad met koningin Máxima.

Lees verder onder de foto.

Moza bint Nasser, moeder van de huidige emir, was in 2017 op bezoek in Nederland.

Mode koningin Máxima

Koningin Máxima draagt maandag een lichtblauwe outfit van modehuis Natan. Het geheel werd eerder gedragen tijdens de opnames van het Kerst Muziekgala 2023. Máxima combineert de outfit met een nieuwe hoed.

Koningin Máxima draagt een outfit van modehuis Natan.
Koningin Máxima draagt een nieuwe hoed.
youtube

De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen

Beeld: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalWillem-Alexander Claus George Ferdinand
Willem-Alexander Claus George Ferdinand
Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalMáxima Zorreguieta Cerruti
Máxima Zorreguieta Cerruti

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.