Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Lieve foto's: koningspaar zet déze bekende Nederlander in het zonnetje

22 januari 2024 · 20:00

Update: 28 november 2024 · 13:41

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima organiseerden maandag een gezellige bijeenkomst op Paleis Noordeinde. Het koningspaar hield de receptie vanwege de uitreiking van een bijzondere onderscheiding aan Janine van den Ende. Zij was echter niet de enige bekende Nederlander die op een uitnodiging van de koning en koningin kon rekenen. Bekijk de leuke en ongedwongen foto's!

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hadden een goede reden om Janine van den Ende, echtgenote van Joop van den Ende, maandag uit te nodigen op Paleis Noordeinde. Voor haar inzet voor de Stichting Méér Muziek in de Klas ontving ze namelijk het Erekruis in de Huisorde van Oranje. Méér Muziek in de Klas, waar koningin Máxima erevoorzitter van is, zet zich sinds 2015 in voor structureel muziekonderwijs voor alle basisschoolkinderen in Nederland en het Caribisch gebied. Het initiatief wordt gesteund door de VandenEnde Foundation die in 2001 werd opgericht door Joop en Janine van den Ende.

Lees verder onder de foto's.

Het koningspaar poseert met Joop en Janine van den Ende.
Janine van den Ende wordt toegesproken door koning Willem-Alexander.

Bijzonder moment

Het moet ongetwijfeld een bijzonder moment geweest zijn voor Janine van den Ende. Ze ontving de bijzondere onderscheiding uit handen van koning Willem-Alexander. Op foto's is te zien dat de genodigden het glas heffen en Janine omhelst wordt door het koningspaar. Ook andere bekende gezichten kregen een uitnodiging om bij het unieke moment aanwezig te zijn. Zo waren onder meer André van Duin en Simone Kleinsma van de partij. Al met al geven de foto's een mooie indruk van de ontspannen sfeer. 

Lees verder onder de foto's.

Koning Willem-Alexander reikt het Erekruis uit.
Koningin Máxima en Janine kennen elkaar goed vanwege hun werk voor Méér Muziek in de Klas.
Een warme knuffel van 'collega' koningin Máxima.
Koning Willem-Alexander spreekt met André van Duin.
Simone Kleinsma schudt de hand van koningin Máxima.

Koningin Máxima draagt jurk van Natan

Voor de feestelijke gelegenheid op Paleis Noordeinde trok koningin Máxima een felroze jurk van het Belgische modehuis Natan uit de kast. Het ontwerp is sinds 2017 in haar bezit en is inmiddels al op verschillende manieren gedragen. 

Koningin Máxima tijdens een streekbezoek aan de Krimpenerwaard in 2017.
Koningin Máxima draagt de roze jurk van Natan tijdens een bezoek in Amersfoort.

Foto's: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalWillem-Alexander Claus George Ferdinand
Willem-Alexander Claus George Ferdinand
Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalMáxima Zorreguieta Cerruti
Máxima Zorreguieta Cerruti

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.