
Laurentien leest voor het eerst voor tijdens tv-programma
13 januari 2021 · 10:42| Leestijd:2 min
Update: 5 juni 2025 · 10:24
Het startschot dat prinses Laurentien elk jaar geeft voor de Nationale Voorleesdagen ziet er dit jaar vanwege de coronacrisis heel anders uit. De echtgenote van prins Constantijn zal dit keer via een videoverbinding voorlezen aan een select groepje kinderen. Het moment wordt uitgezonden op televisie, melden de Rijksvoorlichtingsdienst en AVROTROS.
Normaal gesproken leest Laurentien op locatie voor aan een groep kinderen, zoals vorig jaar in een bibliotheek in Zoetermeer. Nu doet ze dat in de tv-studio van Zin in Zappelin waar 25 kinderen digitaal bij aanschuiven.
De prinses zal het verhaal lezen van Coco kan het, geschreven en geïllustreerd door Loes Riphagen. Het boek, dat verkozen werd als Prentenboek van het Jaar, gaat over de babyvogel Coco die het heel spannend vindt om voor het eerst zijn vleugels uit te slaan.
De achttiende editie van de Nationale Voorleesdagen begint volgende week woensdag en duurt tot 30 januari. Het doel van de Nationale Voorleesdagen is het stimuleren van voorlezen aan kinderen. Prinses Laurentien is oprichter en erevoorzitter van de Stichting Lezen & Schrijven, en roept iedereen op om taalproblemen te kunnen bespreken.
Bron:ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Camouflage en een tourniquet aanleggen: koningin Máxima op bivak in Harderwijk
Werkbezoek
Camouflage en een tourniquet aanleggen: koningin Máxima op bivak in Harderwijk
- Koning Willem-Alexander: 'door goed bedoelde wetgeving komen sommige mensen in de knel'
Werkbezoek
Koning Willem-Alexander: 'door goed bedoelde wetgeving komen sommige mensen in de knel'
- Oranje-vermogen groeit flink: prinses Mabel stijgt het hardst
Quote 500 💰
Oranje-vermogen groeit flink: prinses Mabel stijgt het hardst






