
Het verhaal achter de lauwerkrans-tiara van koningin Mathilde
6 november 2024 · 14:00| Leestijd:2 min
Update: 6 november 2024 · 14:00
Waar koningin Máxima een archief met juwelen tot haar beschikking heeft, is dit in België anders. Een groot deel van de erfstukken in België zijn ooit verkocht of doorgegeven aan de andere kant van de familie. Koningin Mathilde heeft daardoor maar een handjevol diademen om uit te kiezen. De lauwerkrans-tiara is daar één van, en dit is het verhaal erachter.
De lauwerkrans-tiara heeft Mathilde gekregen voor haar huwelijk met toenmalig prins Filip in 1999. Het diadeem is dus niet van het Belgische hof, maar van Mathilde persoonlijk. De tiara heeft de vorm van een lauwerkrans, vanwaar de naam, en is een cadeau van een groep Belgische aristocraten. Ondanks het feit dat het diadeem voor een redelijk korte periode in het bezit is van koningin Mathilde, is het geen 'nieuw' diadeem.
Hennel & Sons
Het diadeem is gemaakt in 1912 door Hennel & Sons, een Engelse juwelier. Koningin Mathilde kan het diadeem ook op meerdere manieren dragen, wel zo makkelijk als je maar weinig diademen tot je beschikking hebt. Zo kan het diadeem ook als een collier gedragen worden, iets wat we ook hebben gezien bij de Ocean Tiara van prinses Charlène.
Lees verder onder de foto's.
Romeinse stijl
De tiara bestaat uit een ‘krans’ van diamanten laurierbladeren, bezaaid met trossen diamanten bessen. Geheel in de stijl van Romeinse Laurel Wreath Diadems, die populair werden na de kroning van Napoleon in 1804 en nog ongeveer een eeuw lang populair bleven.
Lees verder onder de foto's.
Interessant weetje: het frame van het diadeem kan tevens worden aangepast. Meestal draagt koningin Mathilde de lauwerkrans-tiara op een frame hoog op haar hoofd. Maar dat is ook wel eens anders geweest. De tiara kan immers ook los van het frame en dichter op haar hoofd worden gedragen. Lekker veelzijdig dus! Koningin Mathilde heeft het diadeem vooral in haar jaren als prinses gedragen, tegenwoordig draagt zij bij gala-momenten vaak het Diadeem van de 9 Provinciën.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
 - Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
België 🇧🇪
Prinses Elisabeth viert 24ste verjaardag met een wel héél koninklijke foto
 - Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
 
Lees ook
- Koningin Máxima over haar eigen schermgebruik: "Dit kan echt niet"
Interview
Koningin Máxima over haar eigen schermgebruik: "Dit kan echt niet"
 - Prinses Charlène laat (opnieuw) haar hond uit voor het goede doel
Monaco 🇲🇨
Prinses Charlène laat (opnieuw) haar hond uit voor het goede doel
 - Op een rij: alles wat we tot nu toe weten over de situatie met Andrew
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
Op een rij: alles wat we tot nu toe weten over de situatie met Andrew
 







