Märtha Louise hoopt ooit weer koninklijke taken te verrichten
14 februari 2023 · 09:45
Update: 28 november 2024 · 13:10
De Noorse prinses Märtha Louise hoopt dat ze in de toekomst weer officiële functies voor het Noorse koningshuis kan bekleden. Dat zegt ze in een groot interview met de Zweedse omroep SVT.
Het oudste kind van koning Harald en koningin Sonja legde in november al haar taken neer na overleg met haar vader en andere familieleden. Ze is sindsdien geen beschermvrouwe meer van diverse organisaties. Märtha Louise gaf haar functies op zodat ze meer onderscheid kon maken tussen haar eigen zakelijke activiteiten en haar relatie tot het koningshuis.
"Ik vond het altijd leuk om die officiële taken te doen", zegt Märtha Louise. Ze vindt het dan ook jammer dat ze alles kwijt is. In het programma houdt ze de deur open om haar voormalige functies ooit weer op te pakken. "Of ik dat hoop? Ja, als het zo uitpakt, zeg ik ja."
Ben je nou benieuwd waarom Märtha Louise haar koninklijke taken heeft neergelegd? je leest het hieronder!
Waarom legt Märtha Louise haar koninklijke functies neer?
Waarom legt Märtha Louise haar koninklijke functies neer?
ANP
Meest gelezen
- Zien: prins Constantijn reikt de World Press Photo 2025 uit
Zien: prins Constantijn reikt de World Press Photo 2025 uit
- Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
- Prins Jacques en prinses Gabriella doen hun eerste communie
Prins Jacques en prinses Gabriella doen hun eerste communie
Lees ook
- Terug in de tijd: de huwelijksdag van koning Felipe en koningin Letizia
Terug in de tijd: de huwelijksdag van koning Felipe en koningin Letizia
- Catherine's opvallende bruiloftshoed maakt comeback tijdens Royal Garden Party
Catherine's opvallende bruiloftshoed maakt comeback tijdens Royal Garden Party
- Prinses Irene: "We maken deel uit van het grote wonder"
Prinses Irene: "We maken deel uit van het grote wonder"