Wauw! Koningin Mathilde schittert vijf avonden in chique galakleding
3 juni 2024 · 16:00
Update: 28 november 2024 · 17:58
Het was een drukke week voor koningin Mathilde van België. Haar agenda stond namelijk in het teken van activiteiten rondom de prestigieuze Koningin Elisabethwedstrijd, waar ze erevoorzitter van is. Voor de muzikale gelegenheden verscheen de koningin in chique galakleding. Bekijk de outfits hieronder.
Koningin Elisabethwedstrijd
De Koningin Elisabethwedstrijd is een jaarlijks terugkerend muziekevenement en werd in 1937 opgericht door de Belgische koningin Elisabeth (1876-1965), overgrootmoeder van de huidige koning Filip. Elk jaar vinden er diverse activiteiten plaats rondom de Elisabethwedstrijd, waar koningin Mathilde beschermvrouwe van is. De Belgische koningin neemt deze taak zeer serieus en moest vorig jaar zelfs verstek laten gaan bij een koninklijke bruiloft in Jordanië.
Lees verder onder de foto's.
Betrokken koningin
Ook dit jaar gaf koningin Mathilde acte de présence bij verschillende gelegenheden die met de Elisabethwedstrijd te maken hebben. Zo was ze maandagavond samen met koning Filip bij de eerste finalesessie. In de dagen die volgden woonde Mathilde de rest van de sessies bij. Ook werd er voor de juryleden een lunch georganiseerd op het Koninklijk Paleis van Brussel. De uiteindelijke finale werd zaterdagavond gehouden in het Paleis voor Schone Kunsten in de Belgische hoofdstad. Voor de slotactiviteit had Mathilde ook haar jongste dochter prinses Eleonore meegenomen.
Lees verder onder de foto's.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Mode(koningin) Mathilde
Koningin Mathilde zag er tijdens de feestelijkheden van afgelopen week uit om door een ringetje te halen. De prestigieuze wedstrijd vraagt qua dresscode om galakleding, en dat is voor de Belgische koningin natuurlijk geen probleem. Er kwamen dan ook diverse avondjurken en andere chique ontwerpen voorbij. Onder meer een witte jurk van Dries van Noten, die Mathilde eerder droeg tijdens het staatsbezoek van Luxemburg aan België. Ook verscheen ze in een nieuwe japon van ontwerper Jenny Packham.
Beeld: ANP

Meest gelezen
- Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
- Prinses Beatrix maakt kunstzinnig uitstapje met vriendin
Prinses Beatrix maakt kunstzinnig uitstapje met vriendin
- Broers Carlos en Jaime samen op de foto bij de inauguratie van paus Leo XIV
Broers Carlos en Jaime samen op de foto bij de inauguratie van paus Leo XIV
Lees ook
- Dit is de styliste van Catherine, de prinses van Wales
Dit is de styliste van Catherine, de prinses van Wales
- Maximiliaan werd keizer van Mexico, maar niemand zat op hem te wachten
Historie
Maximiliaan werd keizer van Mexico, maar niemand zat op hem te wachten