
Máxima en Amalia zijn in de Verenigde Staten: wat gaan ze doen?
Verenigde Naties
22 september 2025 · 13:00| Leestijd:3 min
Update: 23 september 2025 · 10:36
Er komt een droom uit voor prinses Amalia: ze mag deze week mee met haar moeder om mee te kijken met haar VN-werkzaamheden in de Verenigde Staten. Als speciale pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties voor financiële gezondheid is de koningin aanwezig bij de 80e Algemene Vergadering van de VN. Maar waarom is Amalia daarbij en wat gaan ze doen? Je leest het in dit artikel.
Koningin Máxima grapte in 2022 al eens dat het een droom van prinses Amalia is om een keer als "tassendrager" mee te gaan op een VN-reis. Uit die opmerking blijkt dat de Prinses van Oranje zeer geïnteresseerd is in de VN-werkzaamheden van haar moeder. Deze week komt haar droom uit, want ze vergezelt haar moeder tijdens de 80e Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (AVVN) om mee te kijken.
- Koningin Máxima zet zich al 15 jaar in voor de VN, maar wat doet ze precies?
Koningin Máxima zet zich al 15 jaar in voor de VN, maar wat doet ze precies?
Moeder en dochter op reis
De reis van moeder en dochter begint op maandag 22 september in Washington D.C., de hoofdstad van de Verenigde Staten. Er staan veel verschillende gesprekken te wachten op koningin Máxima die prinses Amalia mag aanhoren. Als speciale pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties voor financiële gezondheid (UNSGSA) richt de koningin zich in gesprekken op het bevorderen van financiële gezondheid in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied. Daarnaast ontmoet ze leiders van de International Finance Corporation, CGAP en haar groep van vaste adviseur, de Reference Group. Als erevoorzitter van het G20 Global Partnership for Financial Inclusion (GPFI) houdt ze een vervolggesprek met de G20 sherpa over dit thema. In haar rol als UNSGSA verkent ze bovendien met de aankomende G20-voorzitter hoe zij de GPFI-agenda kan ondersteunen.
Lees verder onder de foto.
New York
Na één dag in Washington D.C. reizen koningin Máxima en prinses Amalia door naar New York, waar de koningin op dinsdag de opening van de 80e AVVN bijwoont. Vorig jaar vierde ze daar een bijzondere mijlpaal, namelijk haar vijftienjarige jubileum als speciaal pleitbezorger van de VN. In het programma in New York staan wederom vele bilaterale gesprekken op de agenda, onder andere met regeringsvertegenwoordigers en ontwikkelingsorganisaties. In al deze gesprekken ligt de nadruk op het bevorderen van financiële gezondheid. Woensdag is Máxima co-host van een rondetafelgesprek met software en IT bedrijf Globant over de rol van fintech, zoals het automatisch sparen van afgeronde bedragen.
Lees verder onder de foto.
Op de laatste dag van de werkreis, op donderdag, biedt koningin Máxima haar eerste jaarverslag als UNSGSA aan secretaris-generaal António Guterres aan. Daarnaast co-host wederom een rondetafelgesprek met leidinggevenden van bedrijven, financiële instellingen en beleidsmakers over de rol van werkgevers bij de financiële gezondheid van werknemers. Daarnaast bespreekt Máxima met ministers en ambassadeurs van enkele VN-lidstaten de oprichting van een informele 'Group of Friends for Financial Health', gericht op het delen van best practices en het bevorderen van internationale samenwerking op het gebied van financiële gezondheid.
Nog meer royals
Koningin Máxima en prinses Amalia zijn niet de enige royals die deze week in New York zijn voor de VN. Ook koningin Mathilde is bij de 80ste zitting van de AVVN aanwezig als pleitbezorgster van de Duurzame Ontwikkelingsdoelstellingen. Koningin Rania van Jordanië en prins Albert van Monaco zijn ook in New York op het hoofdkantoor van de VN.
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
België 🇧🇪
Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
- Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Kerst 🎄
Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Lees ook
- Dit waren volgens jullie de hoogtepunten van het afgelopen jaar
Oud en nieuw 🎆
Dit waren volgens jullie de hoogtepunten van het afgelopen jaar
- Wie was Marie-José, de laatste koningin van Italië?
Historie
Wie was Marie-José, de laatste koningin van Italië?
- Op een rij: álle outfits van prinses Amalia van 2025
Mode 👗
Op een rij: álle outfits van prinses Amalia van 2025








