
Camouflage en een tourniquet aanleggen: koningin Máxima op bivak in Harderwijk
Werkbezoek
vandaag · 08:00| Leestijd:3 min
Update: vandaag · 08:00
Bij koningin Máxima denk je misschien aan diademen, mooie galajurken of haar brede glimlach. Maar afgelopen dinsdag bewees ze dat een militair uniform, camouflageschmink op het gezicht en een veiligheidsbril óók hoort bij koningin zijn. Máxima was namelijk op bivak in Harderwijk. Kijk mee naar de beelden.
Koningin Máxima bezocht dinsdagmiddag een militair oefenterrein van het opleidings- en trainingscentrum van de Koninklijke Marechaussee in Harderwijk. Gekleed in een camouflagetenue arriveerde ze op de basis en daar stak ze de handen uit de mouwen. De koningin kreeg een toelichting op de taken en opleidingen van de Koninklijke Marechaussee en bezocht twee bivakken: één van de leergang Marechaussee Beveiliger en één van het Dienjaar Koninklijke Marechaussee.
Helpen van een 'gewonde'
Tijdens de les Care under Fire bij de leergang Marechaussee Beveiliger krijgen de leerlingen te zien hoe ze onder druk en in gesimuleerde vuursituaties levensreddende handelingen moeten uitvoeren. Koningin Máxima deed enthousiast mee. Zo legde ze een tourniquet aan en hielp ze daarna met het verplaatsen van de 'gewonde'. "Hij was goed afgekneld", zei een van hen na afloop over het werk van Máxima, die haar been had afgebonden. De koningin zei na de oefening tegen de leerlingen dat ze het goed vond te zien wat er zoal gebeurt en wat je ter plaatse aan levensreddend werk kunt doen.
Lees verder onder de foto's.
Daarna bezocht de koningin het bivak van het Dienjaar Koninklijke Marechaussee om de les 'Handeling voor Actie' bij te wonen. In deze les bereidden de deelnemers zich in koppels voor op vertrek, terwijl ze de omgeving beveiligden en hun uitrusting controleerden. Daar hoort ook camouflage bij, iets waar de koningin wel raad mee wist.
Lees verder onder de foto's.
Over het Dienjaar
Een Dienjaar bij Defensie is een vrijwillig traject waarin jongeren zich een jaar lang kunnen oriënteren op het leven en werk bij de Nederlandse krijgsmacht. Het programma biedt de kans om militaire vaardigheden te leren, kent fysieke en mentale uitdaging en draagt bij aan competenties zoals teamwork, leiderschap en zelfdiscipline. Prinses Amalia verdiept zich dit jaar ook in defensie, zij gaat aan de slag bij het Defensity College.
Deze royals hebben sterke banden met het leger
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
🇧🇪🤝🇮🇹
Subtiele kledingwissel van koningin Mathilde op tweede dag staatsbezoek
- Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
Heroes
Koningin Máxima geraakt door gesprek met Saar (10) over Kanjerketting
- Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Achterklap
Situatie prins Andrew "heeft ernstige gevolgen voor de koninklijke familie"
Lees ook
- Camouflage en een tourniquet aanleggen: koningin Máxima op bivak in Harderwijk
Werkbezoek
Camouflage en een tourniquet aanleggen: koningin Máxima op bivak in Harderwijk
- Koning Willem-Alexander: 'door goed bedoelde wetgeving komen sommige mensen in de knel'
Werkbezoek
Koning Willem-Alexander: 'door goed bedoelde wetgeving komen sommige mensen in de knel'
- Oranje-vermogen groeit flink: prinses Mabel stijgt het hardst
Quote 500 💰
Oranje-vermogen groeit flink: prinses Mabel stijgt het hardst









