Máxima gaat voor schuldenvrij Nederland
13 oktober 2020 · 22:04
Update: 5 juni 2025 · 10:05
Máxima heeft zich dinsdagmiddag weer ingezet voor een schuldenvrij Nederland. De koningin ontving op Paleis Noordeinde een kleine groep betrokkenen voor de ondertekening van een pact voor een land zonder schuldenzorg. Ook koning Willem-Alexander was daarbij aanwezig.
De wethouders die tekenen gaan samen met SchuldenlabNL, die eerder al door middel van een videoboodschap lieten zien hun handtekening gezet te hebben, werken aan de vermindering van schuldenproblematiek in hun gemeenten. Dat doen ze door middel van minimaal twee van de vier methoden die door SchuldenlabNL zijn aangeduid als goede aanpak. Zo kunnen gemeenten kiezen voor Collectief Schuldregelen, de Doorbraakmethode, het Jongeren Perspectief Fonds of de Nederlandse Schuldhulproute.
De koningin hield dinsdagmiddag ook een toespraak. Ook staatssecretaris Van 't Wout (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) sprak de aanwezigen toe. Daarnaast vertelden mensen over hun persoonlijke ervaringen en de impact van de schuldhulpverlening op hun leven.
De bijeenkomst zou eigenlijk al in maart plaatsvinden, maar werd vanwege de coronacrisis verplaatst.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
Hoe hecht is (en was) de band tussen Willem-Alexander en zijn broers?
- Koningin Máxima komt zichzelf tegen in Genemuiden
Dubbelzien
Koningin Máxima komt zichzelf tegen in Genemuiden
Lees ook
- Deze 'traditie' op Prinsjesdag is je waarschijnlijk nog niet eerder opgevallen
Deze 'traditie' op Prinsjesdag is je waarschijnlijk nog niet eerder opgevallen
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
- Lekker kijken: de opvallendste jurken van Prinsjesdag op een rij
Mode
Lekker kijken: de opvallendste jurken van Prinsjesdag op een rij