Prins Albert noemt rol Trump in Capitool-bestorming 'schokkend'
8 januari 2021 · 09:46
Update: 5 juni 2025 · 09:58
Prins Albert van Monaco heeft zich als eerste regerende vorst uitgesproken over de gebeurtenissen woensdag in Washington. Hij zegt in gesprek met het Monegaskische dagblad Monaco-Matin enorm geschrokken te zijn en legt de schuld bij de Amerikaanse president Donald Trump.
Volgens Albert, die zich al eerder kritisch uitliet over Trump, bracht de boodschap van de president zijn aanhangers ertoe om "in opstand te komen en gewelddadig te handelen". "Dit is schokkend en het laat zien hoe de zaken zijn geëvolueerd onder president Trump."
De leugens van Trump over de volgens hem 'gestolen verkiezingen' hebben de gebeurtenissen ingeluid, zegt Albert. "Trump voedt complottheorieën met zijn extravagante en ongegronde opmerkingen."
Eerder donderdag deelden ook al enkele leden van niet regerende koningshuizen hun mening over de bestorming van het Capitool. Zo hekelde de Griekse kroonprins Pavlos de 'kwalijke' rol van president Trump. De Italiaanse troonpretendent riep om een "onmiddellijke verwijdering" van de president.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Lees ook
- Leuk: prinses Amalia sluit bacheloropleiding feestelijk af met familie
Leuk: prinses Amalia sluit bacheloropleiding feestelijk af met familie
- Deze drie weetjes over staatsieportretten ken je (nog) niet
Deze drie weetjes over staatsieportretten ken je (nog) niet
- Prinses Charlène steelt de show in sprookjesachtige jurk tijdens gala Monaco
Prinses Charlène steelt de show in sprookjesachtige jurk tijdens gala Monaco