Prins Charles start zijn eigen landbouwschool in Schotland
28 februari 2022 · 09:18
Update: 27 mei 2025 · 18:01
De Britse prins Charles heeft toestemming gekregen om zijn eigen landbouwschool in Schotland te beginnen, schrijft onder meer The Guardian. Het aanleren van praktische vaardigheden zal centraal staan op de school, die zich ook zal richten op leerlingen zonder agrarische achtergrond.
De school heeft toestemming gekregen om zich te vestigen bij Dumfries House, het landgoed van de liefdadigheidsinstelling van de prins in het Schotse East Ayshire. Naar verwachting zullen jaarlijks zo'n 1800 studenten lessen gaan volgen bij de nieuwe onderwijsinstelling.
Er zal ook aandacht besteed worden aan heggenvlechten, een ambacht waarbij vlechters bestaande heggen ondoordringbaar maken voor bijvoorbeeld vee. Het is een van de passies van de prins. Charles is beschermheer van de National Hedgelaying Society en beoefent de kunst ook zelf op zijn eigen boerderij bij Highgrove.
ANP
Meest gelezen
- Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
Foto-overzicht: prins Bernhard en prinses Annette vieren zilveren huwelijksjubileum
- Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
Van burgermeisje tot royal: zó zag het leven van Máxima eruit voordat ze prinses werd
- Video: dit was de zomerse fotosessie van 2025 op Paleis Huis ten Bosch
Video: dit was de zomerse fotosessie van 2025 op Paleis Huis ten Bosch
Lees ook
- Koningin Mathilde steunt dj-carrière zoon: "Gelukkig wonen we ruim genoeg"
Koningin Mathilde steunt dj-carrière zoon: "Gelukkig wonen we ruim genoeg"
- Praat mee: hoe belangrijk is het dat een royal op de tribune zit tijdens een internationaal sportevenement?
Praat mee: hoe belangrijk is het dat een royal op de tribune zit tijdens een internationaal sportevenement?
- Steeds meer royals raken verknocht aan het Bar-jasje van Dior
Mode
Steeds meer royals raken verknocht aan het Bar-jasje van Dior