
Prins William solo naar Brazilië: de reden waarom Catherine niet mee is gegaan
Verenigd Koninkrijk 🇬🇧
4 november 2025 · 14:00| Leestijd:3 min
Update: 4 november 2025 · 14:12
De Britse prins William is in Brazilië voor de Earthshot Prize. Deze prijs wordt woensdag uitgereikt aan initiatieven die de planeet helpen te herstellen van de gevolgen van vervuiling. Catherine, de prinses van Wales is er niet bij en dat heeft alles te maken met hun drie kinderen George, Charlotte en Louis.
Vijf jaar geleden riep prins William de Earthshot Prize in het leven. Deze prijzen worden elk jaar in een ander land uitgereikt. Bij de eerste twee ceremonies, Londen (2021) en Boston (2022), werd de prins vergezeld door zijn vrouw Catherine. Ze was er voor het eerst niet bij in 2023. De prijzen werden dat jaar uitgereikt in Singapore, en Catherine bleef thuis omdat oudste zoon George een belangrijk examen had. Vorig jaar was de prins in Zuid-Afrika en wederom bleef Catherine thuis. Dit keer vanwege het herstel van de behandelingen die ze kreeg tegen kanker.
Thuis bij de kinderen
De afwezigheid van de prinses van Wales heeft dit jaar (gelukkig) weinig te maken met haar gezondheid. Catherine laat namelijk verstek gaan vanwege de schoolvakantie van haar drie kinderen prins George, prinses Charlotte en prins Louis. Ze hebben deze week vakantie van de Lambrook School. Het gezin is daarnaast net verhuisd naar hun nieuwe woning, de Forest Lodge. Ze hebben Adelaide Cottage nu echt verlaten. De verhuizing hebben ze gevierd met een borrel voor iedereen die mee heeft gewerkt aan de renovatie aan hun nieuwe woning.
Lees verder onder de foto.
Solo in Brazilië
Prins William is dus in zijn eentje in Brazilië waar hij woensdag de Earthshot Prize uitreikt en later deze week geeft hij ook een toespraak op de COP30 in Belém aan de monding van de Amazone. De klimaattop is veelbesproken omdat Brazilië hiervoor veel regenwoud heeft gekapt. Er is zelfs een 'duurzame' snelweg gemaakt die dwars door het Amazonewoud loopt om de stad Belém te kunnen bereiken. De prins bezocht op zijn eerste dag Copacabana Beach in Brazilië, waar hij meedeed aan een potje volleybal. In het Maracana Stadium in Rio de Janeiro deed hij ook nog mee aan een voetbalevenement.
Lees verder onder de foto's.
Prins William maakt zich zorgen over het klimaat: "We moeten actie ondernemen"
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
België 🇧🇪
Koningin Mathilde en haar dochters stralen bij kerstconcert, maar het gezin is niet compleet
- Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
Kerst 🎄
Kerst met de Oranjes: je kunt de koninklijke familie zomaar tegenkomen in de kerk
- Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Dit zie je in de uitzending 📺
Kerst met de royals en het staatsbezoek uit Finland
Lees ook
- Koning Willem-Alexander blikt in kersttoespraak terug op geboorte van zijn dochters
Kerst 🎄
Koning Willem-Alexander blikt in kersttoespraak terug op geboorte van zijn dochters
- Britse royals vieren Kerstmis op Sandringham na roerig jaar
Kerst 🎄
Britse royals vieren Kerstmis op Sandringham na roerig jaar








