Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Prinses Beatrix viert 80e verjaardag Herman Tjeenk Willink mee

3 juni 2022 · 11:50

Update: 27 mei 2025 · 17:11

Prinses Beatrix heeft donderdag in Den Haag de eerste Herman Tjeenk Willink-lezing bijgewoond. De Raad van State heeft de lezing ingesteld ter gelegenheid van de 80e verjaardag van Herman Tjeenk Willink.

Het thema van de tweejaarlijkse voordrachten is ‘de democratische rechtsorde in de praktijk’. De eerste lezing werd gegeven door de jarige zelf en vond plaats in het gebouw van de Raad van State.

Herman Tjeenk Willink ging in op de verbindingen tussen onder meer democratie en rechtsorde, tussen het werk van de wetgever en van de rechter en tussen de werkelijkheid van het bestuur en de wereld waarin burgers leven.

Van 1997 tot 2012 was Herman Tjeenk Willink vicepresident van de Raad van State. Sinds eind 2012 is hij minister van Staat.

ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalBeatrix Wilhelmina Armgard
Beatrix Wilhelmina Armgard

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.