Prinses Claire ontbreekt bij kerkdienst nationale feestdag
11 juli 2019 · 15:12
Update: 12 juni 2025 · 11:21
Prins Laurent moet volgende week zondag alleen naar de kerk in Brugge. Zijn vrouw, prinses Claire, laat de dankdienst op de nationale feestdag van België aan zich voorbij gaan. Dat maakte het Koninklijk Paleis donderdag bekend.
Claire is er 's middags wel bij in Brussel. Dan vindt daar traditiegetrouw het militair defilé plaats op het Paleizenplein. Ook koning Filip, koningin Mathilde en prinses Astrid en haar man prins Lorenz zijn bij het defilé. Aansluitend bezoekt de koninklijke familie het Feest in het Park. De nationale feestdag op 21 juli wordt ook dit jaar afgesloten met vuurwerk.
België staat elk jaar op 21 juli stil bij de intrede van de eerste koning, Leopold I. In 1831 legde hij de grondwettelijke eed af als koning, dat was het sluitstuk van zijn intrede. Elk jaar bezoeken leden van de koninklijke familie Te Deums, dankdiensten, in verschillende steden. 's Middags en 's avonds is iedereen samen in Brussel.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
De drie prinsessen zijn net als andere zussen: "We kijken een film samen op de bank"
- Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
Prinses Amalia gaat na de zomer déze opleiding doen
- Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025
Lekker kijken: de mooiste foto's van het zomerse fotomoment van 2025