Prinses Laurentien vertelt over de zomervakantie en haar kinderen
22 augustus 2023 · 09:00
Update: 22 augustus 2023 · 08:50
Prinses Laurentien opende maandagochtend het internationale World Library and Information Congress (WLIC) in Ahoy. Tijdens de opening gaf de echtgenote van prins Constantijn een toespraak en reflecteert zij op de rol van bibliotheken in de toekomst.
Na afloop van de opening vroegen wij de prinses naar het belang van bibliotheken. Ook vertelde ze aan Blauw Bloed hoe haar zomervakantie geweest is en of haar kinderen klaar zijn voor het nieuwe schooljaar.
Vakantie voorbij
Prinses Laurentien heeft deze zomer veel tijd met haar kinderen doorgebracht, maar nu de vakantie erop zit, gaan die weer naar school. Dat is soms best even wennen, zo vertelde ze.
"Ze zeggen van wel, het lijkt er wel op", antwoordt Laurentien op de vraag of Eloise (21), Claus-Casimir (19) en Leonore (17) klaar zijn voor het nieuwe schooljaar. "Ze vliegen allemaal weer uit, dat is ook altijd weer even wennen, want je hebt een fijne tijd met elkaar doorgebracht. Maar het gaat ze hartstikke goed en ze hebben ook weer alle energie."
Lees verder onder de video.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Eloise studeert sinds 2020 aan de hotelschool, Claus-Casimir begint dit jaar aan de ESCP Business School in Turijn en Leonore studeert, net als haar nicht Alexia dat deed, in Wales. Het gezin heeft "een superzomer" gehad, aldus Laurentien. "Ik heb alle energie om het werk te doen."
Congres
Gedurende het congres, dit jaar voor de 88e keer georganiseerd, verkennen ruim 3000 bibliotheek- en informatieprofessionals uit 130 verschillende landen hoe bibliotheken kunnen bijdragen aan een inclusieve maatschappij. Dat doen zij vanuit het thema Let's work together, let's library.
Lees verder onder de video.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Bij de openingsceremonie waren ook demissionair minister Dijkgraaf van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en demissionair staatssecretaris Uslu van Cultuur en Media aanwezig. Beide ministeres gaven een toespraak. Prinses Laurentien is erevoorzitter van de Vereniging van Openbare Bibliotheken (VOB) en oprichter van Stichting Lezen en Schrijven.
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
Vliegbasis Eindhoven
Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
- Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank
Nederlandse Hersenbank
Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank