Prinses Marie op groene missie in Oeganda
2 maart 2020 · 13:59
Update: 2 juni 2025 · 08:54
De Deense prinses Marie heeft zondag in Oeganda een aantal jonge klimaatactivisten ontmoet. Daar sprak de prinses over de gevolgen van klimaatverandering in het land. Na de ontmoeting plantte Marie samen met de klimaatactivisten twee mangobomen, die ze een dag eerder cadeau had gekregen.
Op Instagram deelde het Deense koningshuis foto's van de ontmoeting. De prinses is samen met de kerkelijke organisatie DanChurchAid op een humanitaire missie in het Oost-Afrikaanse land.
Lees hieronder verder.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Naast haar ontmoeting met de jonge klimaatactivisten bezocht de prinses verschillende projecten in en rond de hoofdstad Kampala en de steden Aura en Katakwi. Zo sprak Marie met lokale boeren en gezinnen om inzicht te krijgen in hun dagelijks leven. Gespreksonderwerpen waren onder andere de productie van voedsel en de klimaatverandering.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Marie is sinds 2011 beschermvrouwe van DanChurchAid. Eerder ging de prinses met de organisatie op humanitaire missies naar Cambodja, Ethiopië en Myanmar.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
- Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
- Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Staatsbezoek
Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Lees ook
- Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
- Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt
Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt