Koningin Rania mistte Onafhankelijkheidsdag vanwege gezondheidsredenen (dit is er aan de hand)
vandaag · 09:00
Update: vandaag · 09:00
Op 25 mei werd in Jordanië de onafhankelijkheid gevierd. Een evenement waarbij de hele koninklijke familie normaal gesproken aanwezig is, maar dit jaar moest koningin Rania verstek laten gaan. En wel om gezondheidsredenen. Dit is er aan de hand.
Op Onafhankelijkheidsdag herdenken ze dat Jordanië in 1946 onafhankelijk werd van het Britse mandaat. Tijdens de nationale feestdag op 25 mei zijn er parades en wordt er in het Al Husseiniya Paleis een ceremonie gehouden waar de koninklijke familie bij is. Dit jaar waren alleen koning Abdullah, kroonprins Hussein, prinses Salma en prins Hashem aanwezig. Koningin Rania was de grote afwezige. Zij staat op deze dag normaliter in het middelpunt en draagt dan vaak traditionele galajurken, maar nu ging dat dus niet op.
Behandeling tegen rugpijn
Rania vertelde zelf waarom ze er dit jaar niet bij was. "Ik kijk er elk jaar naar uit om deze dag samen met Zijne Majesteit te vieren, maar ik kijk thuis mee na een behandeling voor rugpijn", schreef Rania op social media. Gelukkig hoefde ze niet alleen vanaf de bank naar de festiviteiten te kijken. Op Instagram deelde de koningin een foto samen met haar dochter prinses Iman, die reeds bevallen is van haar eerste kindje, prinses Amina. Het is onbekend hoe lang het herstel voor koningin Rania gaat duren.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Prinses Iman van Jordanië is bevallen – zó heet de kleine spruit
Prinses Iman van Jordanië is bevallen – zó heet de kleine spruit
Beeld: ANP / Instagram @queenrania
Meest gelezen
- Zien: prins Constantijn reikt de World Press Photo 2025 uit
Zien: prins Constantijn reikt de World Press Photo 2025 uit
- Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
Zien: koningin Máxima in Rome voor inauguratie paus Leo XIV
- Dit is de meest populaire Britse royal van dit moment – en het is niet Catherine
Dit is de meest populaire Britse royal van dit moment – en het is niet Catherine
Lees ook
- Prinses Amalia keek vroeger graag naar films over déze royal
Prinses Amalia keek vroeger graag naar films over déze royal
- Gravin Eloise zit net als andere gezinnen "gewoon" in "een familie-groepsapp"
Gravin Eloise zit net als andere gezinnen "gewoon" in "een familie-groepsapp"
- Koningin Rania mistte Onafhankelijkheidsdag vanwege gezondheidsredenen (dit is er aan de hand)
Koningin Rania mistte Onafhankelijkheidsdag vanwege gezondheidsredenen (dit is er aan de hand)