Britse royals herdenken oorlogsslachtoffers op Remembrance Day
10 november 2024 · 13:00
Update: 10 november 2024 · 13:15
Leden van de Britse koninklijke familie staan deze zondag stil bij het einde van de Eerste Wereldoorlog. Tijdens de herdenking worden de oorlogsslachtoffers herdacht. Namens het Britse hof zijn onder andere koning Charles, prins William, prinses Anne én Catherine, de prinses van Wales aanwezig.
Op Remembrance Sunday staat het Verenigd Koninkrijk stil bij het einde van de Eerste Wereldoorlog. Deze herdenking wordt elk jaar rond 11 november op een zondag georganiseerd. Aan de vooravond van de dodenherdenking kwam de familie al samen in de Royal Albert Hall voor een muzikale noot. Vandaag zijn de leden van de koninklijke familie opnieuw bij elkaar voor een herdenkingsceremonie bij het Cenotaph-monument in het centrum van Londen. Bekijk de foto's hieronder.
Britse royals staan stil bij oorlogsslachtoffers
Koning Charles heeft als regerend staatshoofd een hoofdrol bij de herdenking. Hij legt een krans voor de gevallenen. Koningin Camilla is afwezig vanwege een luchtweginfectie. Naast het staatshoofd, zijn ook prins William en zijn vrouw Catherine aanwezig. Net als prinses Anne, prins Edward en hertogin Sophie. Laatstgenoemde staat samen met de prinses van Wales vanaf een afstand naar de ceremonie te kijken.
Beeld: ANP



Meest gelezen
- Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
Dutch Grand Prix
Koninklijke support: Oranjes volop aanwezig bij Dutch Grand Prix in Zandvoort
- Oranjes blikken terug op geslaagde editie van SAIL: "Heel veel varen, nog meer gezelligheid"
Oranjes blikken terug op geslaagde editie van SAIL: "Heel veel varen, nog meer gezelligheid"
Lees ook
- Zien: prinses Ariane zwemt in Amsterdamse grachten voor het goede doel
Amsterdam City Swim
Zien: prinses Ariane zwemt in Amsterdamse grachten voor het goede doel
- Koning Willem-Alexander bij viering 350-jarig bestaan van Portugese synagoge Amsterdam
Jubileumbezoek
Koning Willem-Alexander bij viering 350-jarig bestaan van Portugese synagoge Amsterdam
- Drie bijzondere jurken van prinses Beatrix uitgelicht
Drie bijzondere jurken van prinses Beatrix uitgelicht