De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Spaans koningspaar voor het eerst op staatsbezoek in Andorra
25 maart 2021 · 13:40
Update: 5 juni 2025 · 10:56
Felipe en Letizia zijn donderdag aangekomen in Andorra voor een staatsbezoek. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat het Spaanse koningspaar het dwergstaatje aandoet. Het bezoek van de vorst en vorstin is bedoeld om de bilaterale betrekkingen tussen beide landen onder de aandacht te brengen en te versterken.
Samen met de minister van Buitenlandse Zaken, Europese Unie en Samenwerking, Arancha González Laya, zijn Felipe en Letizia donderdag en vrijdag in Andorra. Tijdens hun reis ontmoeten zij de Andorrese autoriteiten en leren ze over onder meer het onderwijssysteem en het culturele erfgoed van Andorra. Donderdag ontmoetten ze de aartsbisschop van Urgell, Joan Enric Vives, en de Franse vertegenwoordiger Patrice Strzoda. Het bisdom en Frankrijk delen het symbolische leiderschap van Andorra.
Het bezoek maakt deel uit van de 28e Ibero-Amerikaanse top van staatshoofden en regeringsleiders van Spanje, Portugal en alle voorheen gekoloniseerde gebieden in Midden-Amerika. Felipe zal ook aanwezig zijn op de vergadering die op 21 april plaatsheeft.
Koningin Letizia draagt donderdag een rode japon van het merk Massimo Dutti. Een jurk die onze koningin Máxima ook al eens droeg. Weten wanneer? Kijk dan hier.

Meest gelezen
- Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
Prins Gabriël zou volgens een Belgisch decreet niet mogen trouwen met prinses Amalia
- Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
Verrassing! Prinses Amalia woont NAVO-top diner bij met koningspaar
- Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Gravin Zaria is jarig, maar wat weten we over deze 19-jarige royal?
Lees ook
- Aha, dít is waarom er een stoel leeg was op de bruiloft van prinses Eugenie
Aha, dít is waarom er een stoel leeg was op de bruiloft van prinses Eugenie
- Wat draagt koningin Máxima als ze géén hakken draagt?
Wat draagt koningin Máxima als ze géén hakken draagt?
- Doe maar normaal: Catherine deed haar make-up op de trouwdag gewoon zelf
Doe maar normaal: Catherine deed haar make-up op de trouwdag gewoon zelf