Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Tabloidruzie: 'Meghan had publicatie brief kunnen verwachten'

20 januari 2021 · 10:05

Update: 5 juni 2025 · 10:47

Meghan had kunnen verwachten dat de handgeschreven brief die ze aan haar vader stuurde na haar huwelijk in mei 2018, gepubliceerd zou worden. Dat betoogden advocaten van de tabloid Mail on Sunday dinsdag in een tussentijdse zitting. Dit is een van de Britse kranten die door de hertog en hertogin van Sussex voor de rechter is gedaagd.

Volgens het boulevardblad had de hertogin publicatie van de brief aan haar vader - waarin ze schreef dat hij haar hart in een miljoen stukjes had gebroken - kunnen verwachten. Aan de rechtbank vertelden de advocaten dat Meghan de brief heeft geschreven hoewel ze zich er bewust van was dat de brief in de toekomst gepubliceerd kon worden.

De hertogin klaagde de uitgever van de tabloids Associated Newspaper Limited (ANL) aan omdat de krant Mail on Sunday in februari 2019 een "vertrouwelijke, persoonlijke" brief aan haar vervreemde vader Thomas Markle publiceerde. Daarmee schonden Mail on Sunday en MailOnline haar privacy, stelde Meghan.

Volgens de advocaat van ANL heeft de hertogin echter geen goede grond om haar privacy op deze manier te verdedigen. Omdat Meghan op dat moment actief lid was van de koninklijke familie, was publicatie van de brief van relevant maatschappelijk belang.

Meghans advocaten houden vol dat de publicatie van de brief "een duidelijke en ernstige inbreuk op de privacy" is. De brief is volgens haar advocaten "intrinsiek een privézaak". De publicatie ervan is volgens hen op geen enkele manier "van openbaar belang".

Bron: ANP

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalRachel Meghan Markle
Rachel Meghan Markle

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.