Navigatie overslaan
NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Ver­jaar­dags­feest Elizabeth gaat weer niet door

20 maart 2021 · 13:14

Update: 5 juni 2025 · 10:00

De viering van de 95e verjaardag van koningin Elizabeth gaat dit jaar vanwege de coronamaatregelen niet door. Jaarlijks wordt haar verjaardag in juni gevierd met een speciale ceremonie. Vorig jaar werd de plechtigheid ook al afgelast.

Het is de tweede keer in haar regeringsperiode van bijna zeventig jaar dat het feest niet doorgaat, aldus verschillende Britse media. Trooping the Colour, zoals de ceremonie heet, is elk jaar op de tweede zaterdag van juni. De koningin is 21 april jarig.

Trooping the Colour wordt ieder jaar groots gevierd en live uitgezonden op de BBC. Militaire troepen brengen die dag een eerbetoon aan Elizabeth, die dan met haar man Philip in een koets door de stad rijdt. Langs de route staat altijd veel publiek. Het paraderen (trooping) met de vlag (colour) is in Londen, op de binnenplaats van Horse Guards Road.

Bron: ANP

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.