Volle middag voor koningin Máxima
11 september 2024 · 15:00
Update: 11 september 2024 · 17:52
Koningin Máxima beleeft vandaag met twee werkbezoeken een drukke middag. De koningin reist af naar het oosten van ons land, waar ze de nieuwe fabriek van NX Filtration in Hengelo opent. Daarna staat een bezoek aan afvalverwerker Attero in Wilp op het programma. Lees meer in dit artikel.
Nieuwe fabriek
In Hengelo opent de koningin de nieuwe fabriek van NX Filtration. Het bedrijf produceert filters op basis van nano-membraantechnologie om water te zuiveren. Na het openen van de nieuwe fabriek krijgt koningin Máxima natuurlijk een rondleiding en gaat ze in gesprek met medewerkers en klanten. Afsluitend spreekt ze met de directie van NX Filtration en belanghebbenden als drinkwaterbedrijven en waterschappen over de kansen en uitdagingen rondom schoon drinkwater.
Lees verder onder de foto's.
Outfit
Voor het bezoek aan NX Filtration draagt Máxima een jurk die we al eerder gezien hebben, namelijk bij het recente werkbezoek aan de Verenigde Staten. Daar droeg de koningin de lichtblauwe gebloemde jurk met transparante mouwen op de laatste dag, tijdens een bezoek aan New York. Daarbij draagt ze een groene calotte [het kleine hoedje red.], die is gemaakt door haar kamenierster Jolanda.
Lees verder onder de foto.
Nieuwe afvalverwerkingsinstallatie
Bij afvalverwerker Attero in Wilp verricht de koningin ook een opening. Ditmaal van de 'FirstBio2Shipping'-installatie. In deze installatie wordt biobrandstof gemaakt van biogas dat vrijkomt bij de vergisting van groente-, fruit- en tuinafval. Dit vloeibaar biogas, bio-LNG, wordt gebruikt als brandstof voor schepen en vrachtwagens. Daarna woont Máxima een paneldiscussie bij die gaat over onder meer de productie van grondstoffen en energie uit afval. Ook krijgt de koningin een rondleiding langs de verschillende onderdelen van de nieuwe afvalverwerkingsinstallatie.
Lees verder onder de post.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Beëdiging staatsraden
Koning Willem-Alexander is vanmiddag op Paleis Noordeinde aan het werk, waar hij twee nieuwe staatsraden van de Raad van State beëdigt.
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Beeld: ANP, Instagram @koninklijkhuis
Meest gelezen
- Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
Heerlijk wegzwijmelen bij de mooiste trouwjurken door de jaren heen
- Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
Alles over de jarige koningin Jetsun Pema van Bhutan
- Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Staatsbezoek
Wauw! Koningin Máxima draagt kroningsjurk tijdens eerste dag staatsbezoek
Lees ook
- Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
Eén jurk, vier momenten: is dít het favoriete item van Catherine?
- Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt
Prinses Amalia neemt woensdag een kijkje bij 'haar' Regiment Huzaren: dít is wat het inhoudt