Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Wauw! Dit zijn de allereerste gal­apor­tret­ten van prinses Ingrid Alexandra

17 juni 2022 · 08:00

Update: 22 mei 2025 · 16:13

Prinses Ingrid Alexandra van Noorwegen zal vrijdagavond tijdens het galadiner ter ere van haar achttiende verjaardag op het Koninklijk Paleis in Oslo een tiara dragen van haar betovergrootmoeder, prinses Ingeborg van Zweden. Dat heeft het Noorse koningshuis vrijdag bekendgemaakt.

De bekendmaking viel samen met de publicatie van een aantal nieuwe foto's van Ingrid Alexandra. Op de galaportretten, die in het Koninklijk Paleis zijn genomen, draagt de toekomstige troonopvolgster de tiara van diamanten en parels.

Op haar donkerblauwe jurk draagt de kleindochter van koning Harald daarnaast een aantal onderscheidingen, waaronder het Grootkruis in de Orde van Sint-Olaf en een portretspeld - de Huisorde van koning Harald V - die ze op 21 januari op haar 18e verjaardag kreeg van haar grootvader.

Lees onder de foto's meer over de bijzondere tiara.

Het officiële verjaardagsportret van prinses Ingrid Alexandra.

Prinses Ingeborg (1878-1958) ontving het sieraad meer dan 120 jaar geleden als een geschenk van haar echtgenoot prins Carl van Zweden. Hij kocht de tiara op de Wereldtentoonstelling van 1900 in Parijs. Toen prinses Ingeborg overleed, erfde prinses Ragnhild (1930-2012) - de oudste zus van koning Harald - de tiara van haar oma. Het was de wens van prinses Ragnhild dat Ingrid Alexandra de tiara op haar achttiende verjaardag zou krijgen. 

Prinses Ingeborg draagt de tiara in 1958 bij de viering van de 21e verjaardag van haar kleinzoon Harald, de huidige koning van Noorwegen. Het was de laatste keer dat ze de tiara droeg. Links staat koning Olaf V, de vader van Harald. Aan de andere zijde van prinses Ingeborg staat haar kleindochter prinses Astrid.

Vrijdagavond zijn er royals van de verschillende Europese koningshuizen uitgenodigd voor het galadiner. Onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia zijn van de partij. De Belgische koningin Mathilde komt met kroonprinses Elisabeth naar Oslo.

ANP / Foto's: Det kongelige hoff

Afbeelding van deze persoon
Meer over deze royalIngrid Alexandra
Ingrid Alexandra

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Blauw Bloed

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt eens in de twee weken een persoonlijke nieuwsbrief vol royaltynieuws, tips en exclusieve content in je inbox.

Lees onze privacyverklaring.