Zal prinses Aiko toch op de Japanse troon komen?
6 januari 2020 · 10:00
Update: 27 mei 2025 · 19:50
De Japanse overheid is begonnen met een verkennend onderzoek naar manieren om troonopvolging van het keizerlijk huis veilig te stellen. Het onderzoek wordt gestart naar aanleiding van het gebrek aan mannelijke erfgenamen in de keizerlijke familie. Dat meldt het Japanse persbureau Jiji Press.
Vijftien jaar geleden, in 2005, kwam er onder het kabinet van premier Koizumi al een wetsvoorstel op tafel om de keizerlijke opvolgingswet aan te passen en de weg vrij te maken voor een keizerin op de Chrysantentroon. Aan de voorbereidingen daarvoor kwam echter een einde na de geboorte van prins Hisahito in 2006.
Volgens bronnen zal de overheid informatie inwinnen bij verschillende experts. Er zal, zo wordt gedacht, voornamelijk gevraagd worden naar hun standpunt of vrouwen of erfgenamen in de vrouwelijke lijn van de keizerlijke familie recht hebben op de keizerlijke troon.
Naar verwachting begint de overheid pas met officiële debatten na de Rikkoshi-no-Rei ceremonie op 19 april, de ceremonie waarbij kroonprins Akishino zijn recht op de troon wordt overhandigd.
Bron: ANP
Meest gelezen
- Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
Staatsbezoek 🇬🇧-🇺🇸
Catherine schittert in nieuwe couture jurk tijdens staatsbanket
- Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Derde dinsdag van september
Het Prinsjesdag-debuut van prinses Ariane: "De grootste uitdaging is het trapje van het rijtuig"
Lees ook
- Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
Vliegbasis Eindhoven
Kijk mee: koning vliegt tijdens para-oefening en zwaait naar zijn moeder
- Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank
Nederlandse Hersenbank
Koningin Máxima openhartig over verlies zusje bij bezoek aan Hersenbank